Sektore publikoaren kargudunak

Irekia-n parte hartzen duten sektore publikoaren kargudunak
(Ordena alfabetikoan)
.
Bigarren Lehendakariordea eta Lan eta Enpleguko sailburua
Itziar Agirre Berriotxoa
Ogasuneko sailburuordea
Jon Agirre Huerga
Lan Harremanen zuzendaria
Javier Agirre Orcajo
Ingurumen Kalitatearen eta Ekonomia Zirkularraren zuzendaria
Amaia Agirre Pinedo
Ikaskuntzaren eta Hezkuntza Berrikuntzaren zuzendaria
Ana Agirre Zurutuza
Justiziako sailburuordea
Patxi Xabier Aizpurua Telleria
Administrazio eta Zerbitzuen sailburuordea
Goiatz Aizpuru Lizarralde
Araubide Juridikoaren, Zerbitzuen eta Hauteskunde Prozesuen zuzendaria
Mikel Xabier Aizpuru Murua
Kultura Ondarearen zuzendaria
Elena Aizpuru Segurola
Gerentea. Haurreskolak
Antonio Aiz Salazar
Uraren Euskal Agentziako zuzendari nagusia
Juan Alberdi Alberdi
Kohesio Politikaren eta Europako Funtsen zuzendaria
Aitor Aldasoro Iturbe
Ingurumen eta Jasangarritasuneko sailburuordea
Andoni Aldekoa de la Torre
EITBko zuzendari nagusia
Iñaki Aldekogarai Labaka
Zerbitzu zuzendaria
Estibaliz Alkorta Barragán
Euskera Sustatzeko zuzendaria
María Ángeles Alonso Prieto
Zerbitzu zuzendaria
Gorka Alvarez Aramburu
Kanpoan den Euskal Komunitatearentzako zuzendaria
David Álvarez Martínez
Ondare eta Kontratazioko zuzendaria
Laura Angela Alzola Kirschgens
Kontsumobide-Kontsumoko Euskal Institutuaren zuzendari
Lide Amilibia Bergaretxe
Gizarte Politiketako sailburuordea
Mikel Amundarain Leibar
Industria sailburuordea
Iñigo Ansola Kareaga
Energiaren Euskal Erakundeko zuzendari nagusia
Alberto Ansuategi Cobo
Ekonomia eta Plangintza zuzendaria
Mikel Antón Zarragoitia
Europar Batasunerako zuzendaria
Olatz Arabiourrutia Loroño
Telekomunikazioak eta Sistema Informatikoak Kudeatzeko zuzendaria
José Nestor Arana Arabaolaza
Osakidetzako Ekonomia eta Finantza zuzendaria
Arrate Aranbarri Osoro
Euskal Herriko Arrisku-Kapitalaren Kudeaketa - IKEKS,S.A. zuzendari nagusia
Asier Aranbarri Urzelai
Berrikuntza Sozialaren zuzendaria
José Antonio Aranda Eguia
Euskalmet – Euskal Meteorología Αgentzia, S.Α. zuzendari nagusia
Jorge Arévalo Turrillas
Lanbide Heziketako sailburuordea
Karmele Arias Martínez
Zerbitzu zuzendaria
José María Armentia Macazaga
Funtzio Publikoko sailburuordea
Francisco Javier Arnaez Arrecigor
Euskal Finantza Erakundeko zuzendari nagusia
Xabier Patxi Arrieta Goiri
Informazioaren eta Komunikazioaren Teknologien zuzendaria
Iñaki Arriola López
Lurralde Plangintza, Etxebizitza eta Garraioetako sailburua
Malentxo Arruabarrena Julián
Polizia eta Larrialdietako Euskal Akademiako Administrazio eta Zerbitzuen zuzendaria
Miren Artaraz Miñón
Unibertsitate Politika eta Koordinazioko zuzendaria
Eugenio Artetxe Palomar
Justiziako zuzendaria
Mª Teresa Astigarraga Goenaga
Euskadiko Aholku Batzorde Juridikoko Kidea
Aitziber Atorrasagasti Calcedo
Kultura Sustatzeko zuzendaria
Jokin Azkue Arrastoa
HABEko zuzendari nagusia
Leandro Azkue Mugica
Arrantza eta Akuikultura zuzendaria
Pedro María Azpiazu Uriarte
Ekonomia eta Ogasuneko sailburua
José Ignacio Bañuelos Ibáñez
Kabineteko eta Komunikazioko zuzendari
Leire Barañano Orbe
NEIKER-eko zuzendari orokorra
Juan María Barasorda Goikoetxea
Funtzio Publikoko zuzendaria
Sara Barreal Jiménez
Garraio Plangintzaren zuzendaria
Iñaki Barredo Ardanza
Ekonomiako eta Europako Funtsetako sailburuordea
Luis Barreiro Asumendi
Kabineteko eta Komunikazioko zuzendari
Maite Barruetabeña Zenekorta
Administrazio Publikoaren Euskal Institutuko zuzendaria
Argazkia María Teresa  Basabe Chavarri
María Teresa Basabe Chavarri
Arau-Hausteen Berri Emateko eta Informatzaileak Babesteko Barne-Sistemaren Arduradun
Iñaki Beitia Ruiz de Arbulo
Euskadiko Aholku Batzorde Juridikoko Kidea
Susana Belaustegi Ituarte
I+G+B Kudeatzeko zuzendaria. BIOEF
Aitziber Beldarrain Robles
Erakundeen Baliabideetako zuzendaria
Ibone Bengoetxea Otaolea
Zuzendari Gerentea. EITB
Jon Iñaki Betolaza San Miguel
Farmaziako zuzendaria
Joseba Andoni Bikandi Arana
Ikerketa zuzendaria. Lehiaren Euskal Agintaritza
Jokin Bildarratz Sorron
Hezkuntzako sailburua
Alexander Boto Basteguieta
IHOBEko zuzendari nagusia
Ricardo Bueno Zabalo
Basque Research and Technology -BRTA – Euskal Partzuergo Zientifiko-Teknologikoaren zuzendari nagusia
Sara Buesa Rodríguez
Lanbide-Euskal Enplegu Zerbitzuko Prestazioen eta Gizarteratzearen zuzendaria
Yurdana Burgoa Valtierra
Kabinete eta Koordinazioko aholkularia
Victor Bustamante Madariaga
Osakidetzako Asistentzia Sanitarioko zuzendaria
Iñaki Calonge Crespo
Euskadiko Aholku Batzorde Juridikoko Kidea
Ana Belen Camacho Vera
Industriaren eta Energia Trantsizioaren zuzendaria
Iñigo Camino García
Komunikazio zuzendaria
José Antonio Carrillo Navas
Lanbide-Euskal Enplegu Zerbitzuko Zerbitzu Orokorren zuzendaria
Manu Castilla Albisu
Koordinazio eta Gizarte-komunikazioko idazkari nagusia
José María Cazalis Eiguren
Euskadiren Mexikoko ordezkaria
Silvia Colmenero Salgado
Prentsa eta Komunikazio arduraduna
Leire Corrales Goti
Zerbitzu zuzendaria
Dolores de Juan de Miguel
Garraio Azpiegituren zuzendaria
Ignacio de la Puerta Rueda
Lurralde Plangintzaren eta Hiri Agendaren zuzendaria
José Antonio de la Rica Giménez
Arreta Soziosanitarioko zuzendari
Miguel de los Toyos Nazabal
Lurralde Plangintzaren eta Hiri Agendaren sailburuordea
Joaquín Díaz Arsuaga
Gizarte Ekonomiaren zuzendaria
Francisco Javier Diéguez Barriocanal
Zibersegurtasun Agentziaren zuzendari nagusia
Miren Dobaran Urrutia
Hizkuntza Politikarako sailburuordea
Edurne Egaña Manterola
Euskadiko Kirol Portua - EKP sozietateko zuzendari
Miren Elgarresta Larrabide
Emakunde - Emakumearen Euskal Erakundeko zuzendaria
Argazkia Esteban Elola Irulegui
Esteban Elola Irulegui
Kabinetearen zuzendaria
María Ángeles Elorza Zubiria
Europar Batasuneko eta Kanpo Harremanetako idazkari nagusia
Itziar Epalza Urkiaga
Euskadiko Parke Teknologikoetako zuzendari nagusia
Miren Edurne Erezkano Bustinza
Kabinetearen zuzendaria
Asier Erkoreka Arruza
Segurtasuna Koordinatzeko zuzendaria
Josu Erkoreka Gervasio
Lehenengo Lehendakariordea eta Segurtasuneko sailburua
Luis M. Escubi Juaristi
Euskadiko Aholku Batzorde Juridikoko Kidea
Amaia Esquisabel Alegría
Ikerketaren zuzendaria
Aitor Etxebarria Atutxa
Portu eta Itsas Gaietako zuzendaria
Ane Etxenausia Aramburuzabala
Zerga Administrazioko zuzendaria
Miren Aintzane Ezenarro Egurbide
Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren zuzendari - Gogora
Jonan Fernández Erdozia
Trantsizio Sozialaren eta 2030 Agendaren idazkari nagusia
Alberto José Fernández González
Teknologia eta Berrikuntzaren zuzendaria
Jone Miren Fernández Landa
Landaren eta Itsasertzaren Garapeneko eta Europar Politiketako zuzendari
Silvia Fernández Pérez
Kabinetearen zuzendaria
Olatz Garamendi Landa
Gobernantza Publiko eta Autogobernuko sailburua
Jorge Garbisu Buesa
Nekazaritza eta Abeltzaintzako zuzendaria
Pablo García Astrain
Etxebizitza, Lurzoru eta Arkitekturarako zuzendaria
Jesús María García de Cos
Turismo eta Merkataritzako sailburuordea
Rodrigo Gartzia Azurmendi
Segurtasuneko sailburuordea
Larraitz Gezala Oyarbide
Kabineteko eta Komunikazioko zuzendari
Eneko Goenaga Egibar
Araubide Juridiko eta Zerbitzuen zuzendaria
José Mª Gómez Ainz
Kudeaketa Ekonomiko eta Baliabide Orokorren zuzendaria
Pedro González Domínguez
Auzibideen zuzendaria
Tatiana González San Sebastián
Lehenengo Lehendakariordea eta Segurtasuneko sailburuaren Kabineteko zuzendaria
Blanca María Guerrero Ocejo
Langileriaren kudeaketa zuzendaria
Alfonso Gurpegui Ruiz
Enplegu eta Gizarteratzeko sailburuordea
Iñaki Gutierrez Ibarluzea
Antolaketa eta Kudeaketa Berrikuntzarako zuzendaria. BIOEF
Iñaki Heras Saizarbitoria
Euskal Unibertsitate Sistemaren Kalitate Agentziako zuzendaria - Unibasq
Ainara Herce San Martín
Lehiaren Euskal Agintaritzaren lehendakaria
Estíbaliz Hernáez Laviña
Teknologiako, Berrikuntzako eta Eraldaketa Digitaleko sailburuordea
Javier Hurtado Domínguez
Turismo, Merkataritza eta Kontsumoko sailburua
Juan Carlos Ibarrola Sáenz de Ugarte
Lanbide-Euskal Enplegu Zerbitzuaren Enplegurako Lanbide Heziketako zuzendaria
María Ángeles Ibarrondo Unamunzaga
Ikerketa eta Berrikuntza Sanitarioko zuzendaria
Miren Iñarga Echeverria
Zuzendari Orokorra eta Akademikoa. Musikene
Miren Josune Irabien Marigorta
Emakunde - Emakumearen Euskal Erakundeko idazkari nagusia
Josu Mirena Iradi Arrieta
Euskal Estatistika Erakundeko - Eustat zuzendaria
Lourdes Iscar Reina
Osalan-Laneko Segurtasun eta Osasunerako Euskal Erakundeko zuzendari orokorra
Ricardo Ituarte Azpiazu
Administrazio eta Zerbitzuen sailburuordea
Andoni Iturbe Amorebieta
Kulturako sailburuordea
Gorka Iturriaga Madariaga
Jarduera Fisikoaren eta Kirolaren zuzendaria
Rafael Iturriaga Nieva
Lehiaren Euskal Agintaritzako Kidea
Miren Garbiñe Iztueta Goizueta
Euskararen Sustapen eta Hedakuntzarako zuzendaria. Etxepare Euskal Institutua
Amaia Jauregiberri Goenaga
Zerbitzu zuzendaria
Pedro Javier Jauregui Fernández
Etxebizitza sailburuordea
Eugenio Jimenez Ibañez
Ikastetxe eta Plangintzaren zuzendaria
Juan Mª Juaristi Lizarralde
Zuzendari Gerentea. Musikene
Rafael Kutz Garaizabal
Euskadiren Txile, Peru eta Kolonbiako ordezkaria
Hernando Lacalle Edeso
Finantza eta Aurrekontuetako sailburuordea
Rikardo Lamadrid Intxaurraga
Teknologiaren eta Ikaskuntza Aurreratuen zuzendaria
Victoria de Jesús Landa Moñux
Ertzaintzaren zuzendaria
Javier Mariano Landeta Garcia
Justizia Digitalaren eta Azpiegituren zuzendaria
Angel Lapuente Montoro
Lan eta Gizarte Segurantza zuzendaria
Itziar Larizgoitia Jauregui
Osasun Publikoaren eta Adikzioen zuzendaria
Arantza Larrauri Aranguren
Finantza Politikako zuzendaria
Luisa Larrauri Ereñozaga
Osakidetzako Giza Baliabideetako zuzendaria
Irene Larraza Aizpurua
Etxepare Euskal Institutua / Basque Institute-ko zuzendari
Miren Matxalen Lauzirika Jauregi
Herritarrak Hartzeko eta Zerbitzu Digitaletako zuzendaria
Xabier Legarreta Gabilondo
Migrazio eta Asilo zuzendaria
Eva Lejarcegui Barrena
Toki Administrazioekiko Harremanetarako eta Administrazio Erregistroetako zuzendaria
Imanol Leza Olaizola
Euskotren zuzendari nagusia
Josu Xabier Llano Hernaiz
Zuzendari Gerentea. Osatek
María López de Heredia San Julián
Administrazio eta Zerbitzuen zuzendaria. URA, Uraren Euskal Agentzia
Argazkia María Aranzazu  López de Munain Zulueta
María Aranzazu López de Munain Zulueta
Euskadiren Frantziako ordezkaria
Javier Losa Ziganda
Kontrol Ekonomikoko Bulegoko zuzendaria
Joseba Lozano Santos
Herri Administrazioetan Hizkuntza Normalizatzeko zuzendaria
Arantza Madariaga Aberasturi
ELIKA Fundazioako zuzendaria
Leyre Madariaga Gangoiti
Eraldaketa Digitalaren eta Ekintzailetzaren zuzendaria
Argazkia Mónica Madinabeitia Medrano
Mónica Madinabeitia Medrano
Euskara Sustatu eta Hedatzeko zuzendari. Etxepare Euskal Institutua / Basque Institute
Peli Manterola Arteta
Haziko zuzendaria, Eusko Jaurlaritzaren Fundazioa Landa, Isasertz eta Elikagaien sustapenerako
Luis Pedro Marco de la Peña
Azpiegitura eta Garraioko sailburuordea
Marta Marin Sánchez
Euskadiren Europar Batasuneko ordezkaria
Miren Martiarena Barkaiztegi
Gobernu Irekiaren zuzendaria
Nieves Martínez de Antoñana Blanco
Araubide Juridikoaren zuzendaria
Ernesto Martínez de Cabredo Arrieta
ETS - Euskal Trenbide Sarea zuzendari nagusia
María Teresa Martínez Granado
Lanbide-Euskal Enplegu Zerbitzuko Lan Aktibazioko zuzendaria
Nerea Melgosa Vega
Berdintasun, Justizia eta Gizarte Politiketako sailburua
Frumencio Molinero Gutiérrez
Aseguramendu eta Kontratazio Sanitarioko zuzendaria
Adolfo Morais Ezquerro
Unibertsitate eta Ikerketako sailburuordea
Elena Moreno Zaldibar
Merkataritza zuzendaria
Miren Irune Muguruza Mendarte
Familia eta Haurren zuzendaria
Isabel Octavio Uranga
Estrategia eta Komunikazio Korporatibo zuzendaria. EITB
Marian Olabarrieta Ibarrondo
Gizarte Zerbitzuen zuzendaria
Estibaliz Olabarri González
Trafikoko zuzendaria
María Ainhoa Ondarzabal Izaguirre
SPRI-Enpresa Garapenerako Euskal Agentziako Nazioartekotze zuzendaria
Bittor Oroz Izagirre
Nekazaritza, Arrantza eta Elikagaien Politikako sailburuordea
Paul Ortega Etcheverry
Garapenerako Lankidetzaren Euskal Agentziako zuzendaria
Noemí Ostolaza Arkauz
Giza Eskubide, Biktima eta Aniztasun zuzendaria
Imanol Otaegi Mitxelena
Euskal Kulturaren Sustapen eta Hedakuntzarako zuzendari.Etxepare Euskal Institutua / Basque Institute
Begoña Otalora Ariño
Jaurlaritzaren Idazkaritzako eta Legebiltzarrarekiko Harremanetarako zuzendaria
Sara Pagola Aizpiri
Euskadiren Argentina-Mercosur-eko ordezkaria
Silvia Palenzuela Maeso
Lehenengo Lehendakariordea eta Segurtasuneko sailburuaren Komunikazioko zuzendaria
Francisco Pedraza Moreno
Lanbide-Euskal Enplegu Zerbitzuko zuzendari nagusia
María Begoña Pedrosa Lobato
Hezkuntza sailburuordea
Josu Perea Arandia
Jabari Publikoaren Kudeaketarako zuzendaria. URA, Uraren Euskal Agentzia, Jabari Publikoaren Kudeaketarako zuzendaria. URA, Uraren Euskal Agentzia
Elena Pérez Barredo
Laneko eta Gizarte Segurantzako sailburuordea
Begoña Pérez de Eulate González
Autogobernu zuzendaria
Rosa Pérez Esquerdo
Osakidetza-Euskal Osasun Zerbitzuko zuzendari nagusia
Raúl Pérez Iracheta
Elikagaien Kalitate eta Industriako zuzendaria
Luis Petrikorena Arbelaiz
Koordinaziorako zuzendaria
Carlos Quindós Fernández
Visesa, S.A.ko zuzendari nagusia
Concepción Quintana Aguirre
Kanpo Harremanetarako zuzendaria
Argazkia David Quintana Sánchez
David Quintana Sánchez
Kabineteko eta Komunikazioko zuzendari
José Luis Quintas Díez
Osasun sailburuordea
Enrique José Ramos Vispo
Enplegu eta Gizarteratzeko zuzendaria
Ana Reka Esparza
Kabinetearen zuzendaria
Oriol Roch Izard
Euskadiko Orkestraren zuzendari nagusia
José Antonio Rodriguez Ranz
Giza Eskubide, Memoria eta Lankidetzako sailburuordea
Carlos Roy García
Aukerak, Gizarteratzearen Euskal Agentziako zuzendari
Alfredo Ruiz Huerga
Azpiegitura, Baliabide eta Teknologia zuzendaria
María Luz Ruiz Melendo
Zerbitzu zuzendaria
Pedro Luis Sáenz Palacios
Araubide Juridiko, Ekonomiko eta Zerbitzu Orokorretako zuzendaria
Asier Sáez de Bikuña Ortueta
Ejieko zuzendari nagusia
Nicolás Sagarzazu Alzua
Plangintza eta Antolaketako zuzendaria
Fátima Saiz Ruiz de Loizaga
Euskadiko Aholku Batzorde Juridikoko Kidea
María Aranzazu Sanabria Llaguno
Euskal Autonomia Erkidegoko Administrazio Publikoaren Datuak Babesteko ordezkaria
Miguel Sánchez Fernández
Plangintza, Antolamendu eta Ebaluazio Sanitarioko zuzendaria
José María Sanz de Galdeano Equiza
Plangintza eta Lanen zuzendaria. URA, Uraren Euskal Agentzia
Miren Saratxaga de Isla
Gazteriako zuzendaria
Daniel Solana Alonso
Basquetour-Turismoaren Euskal Agentziaren zuzendari nagusia
Argazkia Cristina Sustacha Duñabeitia
Cristina Sustacha Duñabeitia
Sailburuaren Kabineteko zuzendaria
Arantxa Tapia Otaegi
Ekonomiaren Garapen, Jasangarritasun eta Ingurumeneko sailburua
Unai Telleria Jaureguialzo
Euskadiren Estatu Batuetako ordezkaria
Lucía Torrealday Berrueco
Aniztasunerako eta Hezkuntza Inklusiorako zuzendaria
Sabino Torre Díez
Araubide Juridikoaren sailburuordea
Eduardo Ubieta Muñuzuri
Unibertsitateaz kanpoko Irakas Sistema Ebaluatu eta Ikertzeko Erakundeko zuzendari
Xabier Unanue Ortega
Lege Garapen eta Arau Kontrolerako zuzendaria
Humberto Unzueta Careaga
Komunikazio arduraduna
Jon Urbina García de Vicuña
Erakunde Harremanetarako sailburuordea
Margarita Uria Etxebarria
Datuak Babesteko Euskal Bulegoko zuzendaria
Cristina Uriarte Toledo
Zientzia, Teknologia eta Berrikuntzarako komisionatua
Aitor Uriarte Unzalu
Joko eta Ikuskizun zuzendaria
Jon Arturo Uriarte Unzalu
Justizia Administrazioko zuzendaria
Adolfo Uriarte Villalba
Natura Ondare eta Klima Aldaketako zuzendaria
Izaskun Urien Azpitarte
Giza Baliabideen zuzendaria
Nerea Urien Azpitarte
Administrazio eta Finantziazio Sanitarioko sailburuordea
Fernando Uriondo Ispizua
Baliabide Orokorren zuzendaria
Zigor Urkiaga Urkiza
Proiektu Estrategikoen eta Industria Administrazioaren zuzendaria
Polentzi Urkijo Sagredo
Administrazioko eta Zerbitzu Orokorretako sailburuordea
Ane Urkiola Alustiza
Kudeaketa ekonomikoaren zuzendaria
María Izaskun Urrestarazu Amondarain
Izenpeko zuzendari nagusia
Aitor Urzelai Inza
SPRI - Enpresa Garapenerako Euskal Agentziako zuzendari nagusia
Paloma Usatorre Mingo
Zerbitzu zuzendaria
Patricia Val Hevia
Alokabideko zuzendari nagusia
Enara Venturini Alvarez
Lehiaren Euskal Agintaritzako Kidea
Itziar Villamandos Ipiñazar
Prentsa eta Komunikazio arduraduna
Mario José Yoldi Domínguez
Etxebizitzako Plangintzaren eta Prozesu Eragileen zuzendaria
Josune Zabala Alberdi
Hizkuntza Ikerketa eta Koordinaziorako zuzendaria
Ugaitz Zabala Gómez
Kabinetearen zuzendaria
Andrés Zearreta Otazua
Polizia eta Larrialdietako Euskal Akademiako zuzendari nagusia
Nekane Zeberio Ganzarain
Kabinetearen eta Gizarte Hedabideen zuzendaria
Joseba Zorrilla Ibañez
Larrialdiei Aurre Egiteko eta Meteorologiako zuzendaria
Xabier Zubiaur Agirre
Itelazpiko zuzendari nagusia
Imanol Zubizarreta Arteche
Euskadiko Aholku Batzorde Juridikoko Kidea
Aitzol Zubizarreta Ormaetxea
Prentsa eta Komunikazio arduraduna
Arantzazu Zugasti Arizmendi
Gizarte-komunikaziorako zuzendaria
Bingen Zupiria Gorostidi
Kultura eta Hizkuntza Politikako sailburua eta Gobernuaren bozeramailea