Irekia-n parte hartzen duten sektore publikoaren kargudunak (ordena alfabetikoa)
Itziar Agirre Berriotxoa
Ogasuneko sailburuordea
Jon Agirre Huerga
Lan Harremanen zuzendaria
Javier Agirre Orcajo
Ingurumen Administrazioaren zuzendaria
Ana Agirre Zurutuza
Justiziako sailburuordea
María Aguirre Rueda
Ikerketa eta Berrikuntza Sanitarioko zuzendaria
Patxi Xabier Aizpurua Telleria
Administrazio eta Zerbitzuen sailburuordea
Mikel Xabier Aizpuru Murua
Kultura Ondarearen zuzendaria
Antonio Aiz Salazar
Uraren Euskal Agentziako zuzendari nagusia
Andoni Aldekoa de la Torre
EITBko zuzendari nagusia
Iñaki Aldekogarai Labaka
Zerbitzu zuzendaria
Estibaliz Alkorta Barragán
Euskera Sustatzeko zuzendaria
María Ángeles Alonso Prieto
Zerbitzu zuzendaria
Gorka Alvarez Aramburu
Kanpoan den Euskal Komunitatearentzako zuzendaria
David Álvarez Martínez
Ondare eta Kontratazioko zuzendaria
Lide Amilibia Bergaretxe
Gizarte Politiketako sailburuordea
Mikel Amundarain Leibar
Industria Garatzeko zuzendaria
Pedro Anitua Aldekoa
Larrialdiei Aurre Egiteko eta Meteorologiako zuzendaria
Iñigo Ansola Kareaga
Energiaren Euskal Erakundeko zuzendari nagusia
Mikel Antón Zarragoitia
Europako Gaietarako zuzendaria
Olatz Arabiourrutia Loroño
Telekomunikazioak eta Sistema Informatikoak Kudeatzeko zuzendaria
Jorge Arévalo Turrillas
Lanbide Heziketako sailburuordea
Karmele Arias Martínez
Zerbitzu zuzendaria
Urko Aristi Urdampilleta
EITB-Irratiko zuzendaria. EITB
José María Armentia Macazaga
Funtzio Publikoko sailburuordea
Francisco Javier Arnaez Arrecigor
Euskal Finantza Erakundeko zuzendari nagusia
Asier Arrese Zabala
Natura Ondare eta Klima Aldaketako zuzendaria
Xabier Patxi Arrieta Goiri
Informazioaren eta Komunikazioaren Teknologien zuzendaria
Iñaki Arriola López
Lurralde Plangintza, Etxebizitza eta Garraioetako sailburua
Malentxo Arruabarrena Julián
Polizia eta Larrialdietako Euskal Akademiako Administrazio eta Zerbitzuen zuzendaria
Miren Artaraz Miñón
Unibertsitate Politika eta Koordinazioko zuzendaria
Eugenio Artetxe Palomar
Justiziako zuzendaria
Beatriz Artolazabal Albeniz
Berdintasun, Justizia eta Gizarte Politiketako sailburua
Mª Teresa Astigarraga Goenaga
Euskadiko Aholku Batzorde Juridikoko Kidea
Aitziber Atorrasagasti Calcedo
Kultura Sustatzeko zuzendaria
Jokin Azkue Arrastoa
HABEko zuzendari nagusia
Jon Azkue Manterola
Laneko eta Gizarte Segurantzako sailburuordea
Leandro Azkue Mugica
Arrantza eta Akuikultura zuzendaria
Pedro María Azpiazu Uriarte
Ekonomia eta Ogasuneko sailburua
José Ignacio Bañuelos Ibáñez
Kabineteko eta Komunikazioko zuzendari
Leire Barañano Orbe
NEIKER - Tecnaliako zuzendari orokorra
Juan María Barasorda Goikoetxea
Funtzio Publikoko zuzendaria
Miguel Eduardo Barinaga Erezuma
ETB-ko zuzendaria. EITB
Amaia Barredo Martín
Ingurumen sailburuordea
Iñaki Beitia Ruiz de Arbulo
Euskadiko Aholku Batzorde Juridikoko Kidea
Susana Belaustegi Ituarte
I+G+B Kudeatzeko zuzendaria. BIOEF
Aitziber Beldarrain Robles
Erakundeen Baliabideetako zuzendaria
Yolanda Beldarrain Salaberria
Euskal Herriko Arrisku-Kapitalaren Kudeaketa Sozietatea - AKEKS,S.A. zuzendari nagusia
Julián Beloki Guerra
Komunikazio arduraduna
Iñaki Bernardo Urquijo
Komunikazio zuzendaria
Jone Berriozabal Boveda
Erakunde Harremanetarako Sailburuordea
Jon Iñaki Betolaza San Miguel
Farmaziako zuzendaria
Joseba Andoni Bikandi Arana
Ikerketa Zuzendaria. Lehiaren Euskal Agintaritza
Javier Bikandi Irazabal
Herritarrak Hartzeko eta Administrazioa Berritzeko eta Hobetzeko zuzendaria
Jokin Bildarratz Sorron
Hezkuntzako sailburua
Alexander Boto Basteguieta
IHOBEko zuzendari nagusia
Ricardo Bueno Zabalo
Basque Research and Technology -BRTA – Euskal Partzuergo Zientifiko-Teknologikoaren Zuzendari Nagusia
Yurdana Burgoa Valtierra
Kabineteko eta Komunikazioko zuzendari
Iñaki Calonge Crespo
Euskadiko Aholku Batzorde Juridikoko Kidea
Jordi Campàs Velasco
Ekonomia eta Plangintza zuzendaria
José Antonio Carrillo Navas
Lanbide-Euskal Enplegu Zerbitzuko Zerbitzu Orokorren zuzendaria
Manu Castilla Albisu
Azterlan Kabinetearen zuzendaria
José María Cazalis Eiguren
Euskadiren Mexikoko ordezkaria
Silvia Colmenero Salgado
Prentsa eta Komunikazio arduraduna
Leire Corrales Goti
Zerbitzu zuzendaria
Dolores de Juan de Miguel
Garraio Azpiegituren zuzendaria
Ignacio de la Puerta Rueda
Lurralde Plangintza, Hirigintza eta Hiri Berroneratze zuzendaria
Joaquín Díaz Arsuaga
Gizarte Ekonomiaren zuzendaria
Miren Dobaran Urrutia
Hizkuntza Politikarako Sailburuordea
Edurne Egaña Manterola
Euskadiko Kirol Portua - EKP sozietateko zuzendari
Jesús Elguezabal Candina
Zuzendari Gerentea. EITB
Zuriñe Elordi Romero
Emakunde - Emakumearen Euskal Erakundeko idazkari nagusia
María Angeles Elorza Zubiria
Kanpo Harremanetarako idazkari nagusia
Itziar Epalza Urkiaga
Euskadiko Parke Teknologikoetako zuzendari nagusia
Miren Edurne Erezkano Bustinza
Idazkaritzako eta Erakundeekiko Harremanetarako zuzendaria
Josu Erkoreka Gervasio
Lehenengo Lehendakariordea eta Segurtasuneko sailburua
Luis M. Escubi Juaristi
Euskadiko Aholku Batzorde Juridikoko Kidea
Amaia Esquisabel Alegría
Ikerketaren zuzendaria
Elixabete Etxanobe Landajuela
Administrazio eta Zerbitzuen sailburuordea
Aitor Etxebarria Atutxa
Portu eta Itsas Gaietako zuzendaria
Alex Etxeberria Aranburu
Ejieko zuzendari kudeatzailea
Ibon Etxeberria Olañeta
Araubide Juridiko, Ekonomiko eta Zerbitzu Orokorretako zuzendaria
Ane Etxenausia Aramburuzabala
Zerga Administrazioko zuzendaria
Zorione Etxezarraga Ortuondo
Gerentea. Haurreskolak
Miren Aintzane Ezenarro Egurbide
Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren zuzendari - Gogora
Jonan Fernández Erdozia
Lehendakariaren aholkularia
Alberto José Fernández González
Teknologia eta Estrategiako zuzendaria
Jone Miren Fernández Landa
Landaren eta Itsasertzaren Garapeneko eta Europar Politiketako zuzendari
Olatz Garamendi Landa
Gobernantza Publiko eta Autogobernuko sailburu
Jorge Garbisu Buesa
Nekazaritza eta Abeltzaintzako zuzendaria
Pablo García Astrain
Etxebizitza zuzendaria
Jesús María García de Cos
Turismo eta Merkataritzako sailburuordea
Rodrigo Gartzia Azurmendi
Ertzaintzaren zuzendaria
Larraitz Gezala Oyarbide
Kabineteko eta Komunikazioko zuzendari
Pedro González Domínguez
Auzibideen zuzendaria
Tatiana González San Sebastián
Lehenengo lehendakariordea eta Segurtasuneko sailburuaren Kabineteko zuzendaria
Blanca María Guerrero Ocejo
Langileriaren kudeaketa zuzendaria
Alfonso Gurpegui Ruiz
Enplegu eta Gizarteratzeko zuzendaria
Iñaki Gutierrez Ibarluzea
Antolaketa eta Kudeaketa Berrikuntzarako zuzendaria. BIOEF
Iñaki Heras Saizarbitoria
Euskal Unibertsitate Sistemaren Kalitate Agentziako zuzendaria - Unibasq
Estíbaliz Hernáez Laviña
Teknologia, Berrikuntza eta Lehiakortasuneko sailburuordea
Monika Hernando Porres
Biktimen eta Giza Eskubideen zuzendaria
Javier Hurtado Domínguez
Turismo, Merkataritza eta Kontsumoko sailburua
Miren Iñarga Echeverria
Zuzendari Orokorra eta Akademikoa. Musikene
Miren Josune Irabien Marigorta
Toki Administrazioekiko Harremanetarako eta Administrazio Erregistroetako Zuzendaria
Josu Mirena Iradi Arrieta
Euskal Estatistika Erakundeko - Eustat zuzendaria
Izaskun Iriarte Irureta
Euskadiko Aholku Batzorde Juridikoko Kidea
Maite Iruretagoiena Ibarguren
Herri Arduralaritzaren Euskal Erakundeko zuzendari nagusia
Lourdes Iscar Reina
Osalan-Laneko Segurtasun eta Osasunerako Euskal Erakundeko zuzendari orokorra
Andoni Iturbe Amorebieta
Kulturako sailburuordea
Rafael Iturriaga Nieva
Lehiaren Euskal Agintaritzako Kidea
Miren Garbiñe Iztueta Goizueta
Euskararen Sustapen eta Hedakuntzarako zuzendaria. Etxepare Euskal Institutua
Amaia Jauregiberri Goenaga
Zerbitzu zuzendaria
Pedro Javier Jauregui Fernández
Etxebizitza sailburuordea
Aroa Jilete González
Kabineteko eta Komunikazioko zuzendari
Eugenio Jimenez Ibañez
Ikastetxe eta Plangintzaren zuzendaria
Juan Mª Juaristi Lizarralde
Zuzendari Gerentea. Musikene
Rafael Kutz Garaizabal
Euskadiren Txile, Peru eta Kolonbiako ordezkaria
Egoitz Laburu Rodriguez
Araubide Juridikoaren, Zerbitzuen eta Hauteskunde Prozesuen zuzendaria
Hernando Lacalle Edeso
Ekonomia, Finantza eta Aurrekontuen sailburuordea
Rikardo Lamadrid Intxaurraga
Teknologiaren eta Ikaskuntza Aurreratuen zuzendaria
Miren Izaskun Landaida Larizgoitia
Emakunde - Emakumearen Euskal Erakundeko zuzendaria
Javier Mariano Landeta Garcia
Bulego Judizial eta Fiskalaren Eraberritzeko zuzendaria
Angel Lapuente Montoro
Lan eta Gizarte Segurantza zuzendaria
Itziar Larizgoitia Jauregui
Osasun Publikoaren eta Adikzioen Zuzendaria
Arantza Larrauri Aranguren
Finantza Politikako zuzendaria
Irene Larraza Aizpurua
Etxepare Euskal Institutua / Basque Institute-ko zuzendari
Myriam Larroulet Rotaeche
Kanpo Harremanetarako zuzendaria
Miren Matxalen Lauzirika Jauregi
Itelazpiko zuzendari nagusia
Aitor Lete Fano
Segurtasuna Koordinatzeko zuzendaria
Maria Aranzazu Leturiondo Aranzamendi
Lurralde Plangintzaren sailburuordea
Imanol Leza Olaizola
Euskotren zuzendari nagusia
Itziar Lizeaga Romero
Kudeaketa Ekonomiko eta Baliabide Orokorren zuzendaria
Agurtzane Llano Cuadrado
Gazteriako zuzendaria
Josu Xabier Llano Hernaiz
Zuzendari Gerentea. Osatek
María López de Heredia San Julián
Administrazio eta Zerbitzuen zuzendaria. URA, Uraren Euskal Agentzia
Jesús Losada Besteiro
Lanbide-Euskal Enplegu Zerbitzuaren Enplegurako Prestakuntzako zuzendaria
Javier Losa Ziganda
Kontrol Ekonomikoko Bulegoko zuzendaria
Joseba Lozano Santos
Herri Administrazioetan Hizkuntza Normalizatzeko zuzendaria
Arantza Madariaga Aberasturi
ELIKA Fundazioako zuzendaria
Leyre Madariaga Gangoiti
Ekintzailetzaren, Berrikuntzaren eta Informazio Gizartearen zuzendaria
Peli Manterola Arteta
Haziko zuzendaria, Eusko Jaurlaritzaren Fundazioa Landa, Isasertz eta Elikagaien sustapenerako
Luis Pedro Marco de la Peña
Azpiegitura eta Garraioko sailburuordea
Marta Marin Sánchez
Euskadiren Europar Batasuneko ordezkaria
Nieves Martínez de Antoñana Blanco
Araubide Juridikoaren zuzendaria
Ernesto Martínez de Cabredo Arrieta
ETS - Euskal Trenbide Sarea Zuzendari nagusia
Igone Martínez de Luna Unanue
Araubide Juridiko eta Zerbitzuen zuzendaria
María Teresa Martínez Granado
Lanbide-Euskal Enplegu Zerbitzuko Lan Aktibazioko zuzendaria
Usoa Mediavilla Ereño
Prentsa eta Komunikazio arduraduna
Idoia Mendia Cueva
Bigarren Lehendakariordea eta Lan eta Enpleguko sailburua
Frumencio Molinero Gutiérrez
Aseguramendu eta Kontratazio Sanitarioko zuzendaria
Adolfo Morais Ezquerro
Unibertsitate eta Ikerketako sailburuordea
Elena Moreno Zaldibar
Merkataritza zuzendaria
Isabel Muela López
Turismo eta Merkataritzako sailburuordea
María Gloria Múgica Conde
Lanbide-Euskal Enplegu Zerbitzuko zuzendari nagusia
Miren Irune Muguruza Mendarte
Familia Politikako eta Aniztasuneko zuzendaria
Marian Olabarrieta Ibarrondo
Gizarte Zerbitzuen zuzendaria
María Ainhoa Ondarzabal Izaguirre
SPRI-Enpresa Garapenerako Euskal Agentziako Nazioartekotze zuzendaria
Bittor Oroz Izagirre
Nekazaritza, Arrantza eta Elikagaien Politikako sailburuordea
Paul Ortega Etcheverry
Garapenerako Lankidetzaren Euskal Agentziako zuzendaria
Noemí Ostolaza Arkauz
Kabineteko eta Komunikazioko zuzendari
Imanol Otaegi Mitxelena
Euskal Kulturaren Sustapen eta Hedakuntzarako zuzendari. Etxepare Euskal Institutua
Sara Pagola Aizpiri
Euskadiren Argentina-Mercosur-eko ordezkaria
Silvia Palenzuela Maeso
Lehenengo lehendakariordea eta Segurtasuneko sailburuaren Komunikazioko zuzendaria
Ivan Pedreira Lanchas
Garraio Plangintzaren zuzendaria
María Begoña Pedrosa Lobato
Hezkuntza sailburuordea
Jesús Peña Martínez
Lehendakaritzako idazkari nagusia
Josu Perea Arandia
Jabari Publikoaren Kudeaketarako zuzendaria. URA, Uraren Euskal Agentzia
Elena Pérez Barredo
Enplegu eta Gazteriako sailburuordea
Begoña Pérez de Eulate González
Estatutuaren Garapenerako Zuzendaria
Rosa Pérez Esquerdo
Osakidetza-Euskal Osasun Zerbitzuko zuzendari nagusia
Luis Petrikorena Arbelaiz
Gobernu Irekiaren zuzendaria
Javier Plasencia Cuadrado
Elikagaien Kalitate eta Industriako zuzendaria
Carlos Quindós Fernández
Visesa, S.A.ko zuzendari nagusia
José Luis Quintas Díez
Osasun sailburuordea
Jon Redondo Lertxundi
Jarduera Fisikoaren eta Kirolaren zuzendaria
Oriol Roch Izard
Euskadiko Orkestraren zuzendari nagusia
José Antonio Rodriguez Ranz
Giza Eskubide, Bizikidetza eta Lankidetzaren idazkari nagusia
Alfredo Ruiz Huerga
Azpiegitura, Baliabide eta Teknologia zuzendaria
María Luz Ruiz Melendo
Zerbitzu zuzendaria
Nicolás Sagarzazu Alzua
Plangintza eta Antolaketako zuzendaria
Alberto Saiz Garitaonandia
Kabineteko eta Komunikazioko zuzendari
Fátima Saiz Ruiz de Loizaga
Euskadiko Aholku Batzorde Juridikoko Kidea
María Aranzazu Sanabria Llaguno
Euskal Autonomia Erkidegoko Administrazio Publikoaren Datuak Babesteko Ordezkaria
Miguel Sánchez Fernández
Plangintza, Antolamendu eta Ebaluazio Sanitarioko zuzendaria
María Olga Santamaria Navaridas
Kontsumobide-Kontsumoko Euskal Institutuaren zuzendari
José María Silvano Sanz de Galdeano Equiza
Plangintza eta Lanen zuzendaria. URA, Uraren Euskal Agentzia
Daniel Solana Alonso
Basquetour-Turismoaren Euskal Agentziaren zuzendari nagusia
María Victoria Talavera Pérez
Kabinetearen zuzendaria
Arantxa Tapia Otaegi
Ekonomiaren Garapen, Jasangarritasun eta Ingurumeneko sailburua
Unai Telleria Jaureguialzo
Euskadiren Estatu Batuetako ordezkaria
Lucía Torrealday Berrueco
Hezkuntza Berriztatzeko zuzendaria
Sabino Torre Díez
Araubide Juridikoaren sailburuordea
Eduardo Ubieta Muñuzuri
Unibertsitateaz kanpoko Irakas Sistema Ebaluatu eta Ikertzeko Erakundeko zuzendari
Xabier Unanue Ortega
Lege Garapen eta Arau Kontrolerako zuzendaria
Humberto Unzueta Careaga
Komunikazio arduraduna
Jon Iñaki Urbina García de Vicuña
Jaurlaritzaren Idazkaritzako eta Legebiltzarrarekiko Harremanetarako zuzendaria
Margarita Uria Etxebarria
Datuak Babesteko Euskal Bulegoko zuzendaria
María Pilar Uriarte Brizuela
Osakidetzako Giza Baliabideetako zuzendaria
Cristina Uriarte Toledo
Lehendakariaren aholkularia
Jon Arturo Uriarte Unzalu
Justizia Administrazioko zuzendaria
Aitor Uriarte Unzalu
Joko eta Ikuskizun zuzendaria
Izaskun Urien Azpitarte
Giza Baliabideen zuzendaria
Nerea Urien Azpitarte
Administrazio eta Finantziazio Sanitarioko sailburuordea
Fernando Uriondo Ispizua
Baliabide Orokorren zuzendaria
Polentzi Urkijo Sagredo
Administrazioko eta Zerbitzu Orokorretako sailburuordea
Ane Urkiola Alustiza
Kudeaketa ekonomikoaren zuzendaria
Zigor Urquiaga Urquiza
Energiaren, Meategien eta Industria Administrazioaren zuzendaria
Alba Urresola Clavero
Lehiaren Euskal Agintaritzaren lehendakaria
María Izaskun Urrestarazu Amondarain
Izenpeko zuzendari nagusia
Aitor Urzelai Inza
SPRI - Enpresa Garapenerako Euskal Agentziako zuzendari nagusia
Paloma Usatorre Mingo
Zerbitzu zuzendaria
Patricia Val Hevia
Alokabideko zuzendari nagusia
Enara Venturini Alvarez
Lehiaren Euskal Agintaritzako Kidea
Mario José Yoldi Domínguez
Etxebizitzako Plangintzaren eta Prozesu Eragileen zuzendaria
Josune Zabala Alberdi
Hizkuntza Ikerketa eta Koordinaziorako Zuzendaria
Javier Zarraonandia Zuloaga
Industria sailburuordea
Andrés Zearreta Otazua
Polizia eta Larrialdietako Euskal Akademiako zuzendari nagusia
Nekane Zeberio Ganzarain
Kabinetearen eta Gizarte Hedabideen zuzendaria
Josu Zubiaga Nieva
Segurtasuneko sailburuordea
Imanol Zubizarreta Arteche
Euskadiko Aholku Batzorde Juridikoko Kidea
Aitzol Zubizarreta Ormaetxea
Prentsa eta Komunikazio arduraduna
Imanol Zuluaga Zamalloa
Kabinetearen zuzendaria
Bingen Zupiria Gorostidi
Kultura eta Hizkuntza Politika eta Gobernuaren bozeramailea
Gregorio José Zurro Tobajas
Turismo eta Ostalaritzako zuzendaria