EHAAko xedapenak
Aldizkariaren data: 2019-02-25 Aldizkari honetan argitaratua: 2019039

EBAZPENA, 2019ko otsailaren 13koa, HABEko zuzendariarena, HABEren Helduen Euskalduntzearen Oinarrizko Curriculumean (HEOC) ezarritako euskararen komunikagaitasun-mailak egiaztatzeko proben 2019. ekitaldirako Azterketa Batzordeko kideak, jarraipen-batzorde teknikoko kideak, epaimahaiak, tutoreak eta lurralde-arduradunak eta lurralde-batzordeak izendatzeko dena.

Xedapenaren data: 2019-02-13
Hurrenkenaren zenbakia: 201901000
Maila: Ebazpena
Hezkuntza, Hizkuntza Politika eta Kulturako sailburuaren 2016ko azaroaren 23ko Aginduak 10., 11., 13. eta 14. artikuluetan eta Lehenengo Xedapen Iragankorrean dioenaren ildotik, HABEren komunikagaitasun-mailak egiaztatzeko proben 2019rako Azterketa Batzordea eta 2019ko deialdietarako jarraipen-batzorde teknikoko kideak, epaimahaiak, tutoreak, lurralde-arduradunak eta lurralde-batzordeak izendatzea da ebazpen honen xedea.
Horregatik, 2019. urteko deialdietako probak garaiz eta zuzen antolatu ahal izateko, honako hau
EBAZTEN DUT:
Lehenengoa.– HEOCean ezarritako euskararen komunikagaitasun-mailak egiaztatzeko 2019. urteko deialdietarako Azterketa Batzordeko kideak izendatzea:
– Joxe Joan González de Txabarri Miranda, HABEren Hizkuntzaren Didaktikako zerbitzuburua, Azterketa Batzordeko burua.
– Ana Darriba Barrios, udal euskaltegien izenean.
– Olatz Bilbao Goikoetxea, udal euskaltegien izenean.
– Iñaki Urkijo Velasco, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.
– Iñigo Zurbano Villate, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.
– Laida Begiristain Apaolatza, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.
– Jon Maguregi Olabarria, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean.
– Elisabet Altuna Zurutuza, euskaltegi pribatu eta euskararen autoikaskuntzarako zentro homologatuen izenean, ordezko kide gisa.
– Agurne Aizpitarte Rementeria, Arabako lurralde-arduraduna.
– Iñaki Murua Anzola, Bizkaiko lurralde-arduraduna.
– Aitor Amutxastegi Santo Tomás, Gipuzkoako lurralde-arduraduna.
– Luis M.ª Gonzalez de Txabarri, HABEren Curriculum Garapena Ataleko arduraduna.
– Alex Mungia Idarreta, HABEren Ebaluazio Ataleko arduraduna.
– Xabier Elortza Mujika, HABEren Programa Berezien Ataleko arduraduna, idazkari tekniko bezala.
Bigarrena.– 2019ko deialdietarako jarraipen-batzorde teknikoko kideak izendatzea:
A1 maila:
– Naiara Zubimendi Zubillaga, lehendakaria.
– Julio Aparicio Posada, lehendakariordea.
– Miren Kerejeta Rekalde, idazkaria.
– Estibaliz Nieva Ponga, kidea.
– Ixabel Gullon Urmeneta, kidea.
– Eva Santamaria Gonzalez, kidea.
– Xabier Aldalur Ugarteburu, kidea.
A2 maila:
– Julio Aparicio Posada, lehendakaria.
– Naiara Zubimendi Zubillaga, lehendakariordea.
– Zuriñe Madrid Iregi, idazkaria.
– Txema Salvarrey Puente, kidea.
– Ainhoa Segura Arkauz, kidea.
– Sonia Anton Pradera, kidea.
– Ane Azurmendi Arzelus, kidea.
– Maite Ordax Bengoa, kidea.
B1 maila:
– Julio Aparicio Posada, lehendakaria.
– Aitor Amutxastegi Santo Tomás, lehendakariordea.
– Miren Perez Egireun, idazkaria.
– Iñigo Zurbano Villate, kidea.
– Esther Aspe, kidea.
– Maider Flamarike Arnaiz, kidea.
– Miren Ortiz de Urbina Alkain, kidea.
– Elene Iñurrieta Gabilondo, kidea.
– Mariaje Gurrutxaga Jauregi, kidea.
Hirugarrena.– 2019ko deialdietarako epaimahaikideak izendatzea:
B1 mailako epaimahaia:
– Julio Aparicio Posada, lehendakaria.
– Miren Kerejeta Rekalde, lehendakariordea.
– Naiara Zubimendi Zubillaga, idazkaria.
– Iñaki Murua Anzola, kidea.
– Olaia Murua Zuazubiskar, kidea.
– Olga Castañeda Beneitez, kidea.
– Silvia Sola San Martin, kidea.
B2 mailako epaimahaia:
– Koro Coca Pascual, lehendakaria.
– Agurne Aizpitarte Rementeria, lehendakariordea.
– Natxo Guillén Canillas, idazkaria.
– Xabier Zubizarreta Azpitarte, kidea.
– Gemma Loinaz Sorozabal, kidea.
– Ana Markaida Abendaño, kidea.
– Kepa Dieguez Barahona, kidea.
C1 mailako epaimahaia:
– Luis Mari Gonzalez de Txabarri Miranda, lehendakaria.
– Esther Isasa Gaskue, lehendakariordea.
– Maite Aginagalde Garitano, idazkaria.
– Iñaki Villoslada Fernandez, kidea.
– Andoni Landa Arozena, kidea.
– Igor Varona Gojeaskoetxea, kidea.
– Igor Zaballa Hortala, kidea.
C2 mailako epaimahaia:
– Alex Mungia Idarreta, lehendakaria.
– Aitziber Larramendi Muxika, lehendakariordea.
– Miren Perez Egireun, idazkaria.
– Aitor Fernandez de Martikorena Rodriguez, kidea.
– Josu Erkiaga Laka, kidea.
– Inge Beloki Oiartzabal, kidea.
– Alex Cabello Lopez, kidea.
Laugarrena.– 2019ko deialdietarako tutoreak izendatzea:
A1 mailako tutoreak:
– Naiara Zubimendi Zubillaga.
– Estibaliz Nieva Ponga.
– Galder Lizarralde Diez.
– Maider Flamarike Arnaiz.
– Idurre Lekuona Antzizar.
A2 mailako tutoreak:
– Julio Aparicio Posada.
– Txema Salvarrey Puente.
– Garbiñe Herraiz Alvaro.
– Patricia Rozas Ormazabal.
– Montse Fernandez Molano.
B1 mailako tutoreak:
– Julio Aparicio Posada.
– Olaia Murua Zuazubiskar.
– Miren Kerejeta Rekalde.
B2 mailako tutoreak:
– Agurne Aizpitarte Rementeria.
– Ana Bahamonde Quintian.
– Ana Markaida Abendaño.
– Gemma Loinaz Sorozabal.
– Hasier Agirre Aranburu.
– Jon Imanol Iturrioz Aldanondo.
– Kepa Dieguez Barahona.
– Koro Coca Pascual.
– Fidel Vegas Fernández.
– Natxo Guillén Canillas.
– Xabier Zubizarreta Azpitarte.
– Zuriñe Madrid Iregi.
C1 mailako tutoreak:
– Agurtzane Maiz Aginaga.
– Maite Aginagalde Garitano.
– Esther Isasa Gaskue.
– Andoni Landa Arozena.
– Igor Varona Gojeaskoetxea.
– Igor Zaballa Hortala.
– Eunate Muruaga Amondarain.
– Leire Ginea Diez.
– Lourdes Isart Badiola.
– Matxalen Amas Etxeandia.
– Eukene Lamariano Uranga.
– Idoia Etxeberria Artetxe.
– Iñaki Rodriguez Urueta.
– Rakel Larrazabal Olivares.
– Maria Hernandez Fernandez.
– Iraia Saenz de Biteri.
– Axun Ertzibengoa Aizpiolea.
– Iñaki Villoslada Fernandez.
C2 mailako tutoreak:
– Aitor Fernandez de Martikorena.
– Miren Perez Egireun.
– Aitziber Larramendi Muxika.
Bosgarrena.– 2019ko deialdietan hiru lurraldeetan, tutoreen artean gerta litezkeen baja-hutsuneei erantzuteko ordezko tutoreak izendatzea:
– B1 mailarako: Jose Antonio Legarreta Izkara, Olga Castañeda Benitez, Silvia Sola San Martin, Patricia Rozas Ormazabal eta Iker Goñi Salaberria.
– B2 mailarako: Maddi Zubiaurre Otamendi, Idoia Ortega Goirigolzarri, Ainhoa Irureta Zumeta, Garazi Urra Errasti eta Amaia Cid Andrés.
– C1 mailarako: Yolanda Barbero Garcia, Joxe Lazkano Agirreolea, Pedro Lakuntza Serrano, Enara Zubeldia Zabala, Xabier Perez Olasagasti, Itziar Olabarria Llona, Miren Iturriagaetxebarria Etxabe eta Gotzone Abasolo Ibañez.
– C2 mailarako: Josu Erkiaga Laka, Inge Beloki Oiartzabal eta Alex Cabello Lopez.
HEOCean ezarritako euskararen mailak egiaztatzeko proben 2019ko ekitaldian ustekaberen batek eraginda beharrezkotzat joko balitz, HABEren Ebaluazio-atalburuak mailaz alda litzake zenbait tutore, betiere beharrei egoki erantzun ahal izateko.
Seigarrena.– 2019ko deialdietarako lurralde-arduradunak izendatzea:
– Araban: Agurne Aizpitarte Rementeria. Ordezkoa: Maite Aginagalde Garitano.
– Bizkaian: Iñaki Murua Anzola. Ordezkoa: Natxo Gillen Canillas.
– Gipuzkoan: Aitor Amutxastegi Santo Tomas. Ordezkoa: Iñaki Villoslada Fernandez.
HEOCean ezarritako euskararen mailak egiaztatzeko proben 2019ko ekitaldian ustekaberen batek eraginda beharrezkotzat joko balitz, HABEren zuzendari nagusiak HABEko beste teknikari bat izenda lezake lurralde-arduradun, betiere beharrei egoki erantzun ahal izateko.
Zazpigarrena.– 2019ko deialdietarako lurralde-batzordeetako kideak izendatzea:
Araba:
– Agurne Aizpitarte Rementeria, batzordeburua.
– Maite Aginagalde Garitano, ordezkoa.
– Ana Markaida Abendaño.
– Zuriñe Madrid Iregi.
– Xabier Elortza Mujika.
– Iñigo Zurbano Villate.
– Ana Fernandez Rubio.
– Rakel Larrazabal Olivares.
– Blanca Ugarte Mas.
Bizkaia:
– Iñaki Murua Anzola, batzordeburua.
– Natxo Guillén Canillas, ordezkoa.
– Alex Mungia Idarreta.
– Patxi Agirregomezkorta Leanizbarrutia.
– Iñaki Urkijo Velasco.
– Isabel Isazelaia Meaurio.
– Joseba Urriz Goikoetxea.
Gipuzkoa:
– Aitor Amutxastegi Santo Tomas, batzordeburua.
– Iñaki Villoslada Fernandez, ordezkoa.
– Julio Aparicio Posada.
– Koro Coca Pascual.
– Jon Imanol Iturriotz Aldanondo.
Zortzigarrena.– Ebazpen honek ez dio administrazio-bideari bukaera ematen, eta, beraren aurka, interesdunek gora jotzeko errekurtsoa jar diezaiokete Kultura eta Hizkuntza Politikako sailburuari, hilabeteko epean, ebazpena Euskal Herriko Agintaritzaren Aldizkarian argitaratu eta hurrengo egunetik hasita.
Donostia, 2019ko otsailaren 13a.
HABEko zuzendaria,
JOKIN AZKUE ARRASTOA.