EHAAko xedapenak
Aldizkariaren data: 2016-08-30 Aldizkari honetan argitaratua: 2016164

ZIURTAPENA, Gipuzkoako Lurralde Historikoko Hauteskunde Batzordeari aldarrikatutako hautagai-zerrendak argitaratzeko dena.

Xedapenaren data: 2016-08-29
Hurrenkenaren zenbakia: 201603738
Maila: Akordioa

Aurreko erreferentziak:
  • Ikus 2016/08/24an argitaratutako 2016/08/23ko AKORDIOA [201603677]

Luis Fernando Sevilla Santiago jaunak, Gipuzkoako Lurralde Historikoko Hauteskunde Batzordeko idazkari naizen honek, honako hau
ZIURTATZEN DUT:
Eusko Legebiltzarreko Hauteskundeei buruzko ekainaren 15eko 5/1990 Legearen 60. artikuluan xedatutakoarekin bat, honako hauek dira aldarrikatutako hautagai-zerredak eta zerrenda bakoitza osatzen duten hautagaiak:
1.– EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)
01.– MADDALEN IRIARTE OKIÑENA
02.– PELLO URIZAR KARETXE
03.– REBEKA UBERA ARANCETA
04.– UNAI URRUZUNO URRESTI
05.– LARRAITZ UGARTE ZUBIZARRETA
06.– NEREA KORTAJARENA IBAÑEZ
07.– MAIDER OTAMENDI TOLOSA
08.– OIHANA ETXEBARRIETA LEGRAND
09.– ANDER RODRIGUEZ LEJARZA
10.– AITZOL CAJARAVILLE GARMENDIA
11.– PEDRO ITURBE GONZALEZ DE AUDICANA
12.– MARIA ANGELES ESNAOLA URIGUEN
13.– FERNANDO VAQUERIZO GOMEZ
14.– BALEREN BAKAIKOA AZURMENDI
15.– FETATA BRAHIM SUELIM
16.– UNAI ASURMENDI ETXARTE
17.– MARINA BIDASORO AROCENA
18.– NAIARA CARVAJAL LARRAÑAGA
19.– IGOR ORTEGA SUNSUNDEGI
20.– IGONE MARIEZKURRENA FERNANDEZ
21.– MIKEL URDANGARIN IRASTORZA
22.– JONE MUGUERZA EGAÑA
23.– XABIER IRAZUSTA OLEA
24.– ELENA BELOKI RESA
25.– XABIER ISASI BALANZATEGI
ORDEZKOAK
01.– AINHOA BEOLA OLAZIREGI
02.– ROKE AKIZU AIZPIRI
03.– GARAZI MUGERTZA ERRAZU
2.– EUZKO ALDERDI JELTZALEA – PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)
01.– JOSEBA EGIBAR ARTOLA
02.– BAKARTXO TEJERIA OTERMIN
03.– ARANTXA TAPIA OTAEGI
04.– KERMAN ORBEGOZO URIBE
05.– IRUNE BERASALUZE LAZKANO
06.– IÑAKI AGIRRE ARIZMENDI
07.– GARBIÑE MENDIZABAL MENDIZABAL
08.– LUKE URIBE-ETXEBARRIA APALATEGI
09.– AITOR URRUTIA OIANGUREN
10.– MAIALEN GURRUTXAGA URANGA
11.– EVA JUEZ GARMENDIA
12.– FELIX URKOLA IRIARTE
13.– LEIRE ARTOLA UGALDE
14.– CARMEN SOLORZANO SANCHEZ
15.– MARKEL OLANO ARRESE
16.– NEREA ALDAI GARATE
17.– JOSU MENDICUTE RODRIGUEZ
18.– MIREN JOSUNE GOMEZ SARASOLA
19.– MIKEL ITURBE OTAEGI
20.– OLATZ PEON ORMAZABAL
21.– GARIKOITZ MENDIZABAL ETXEBERRIA
22.– ANE BEITIA ARRIOLA
23.– ION GAMBRA IBARZABAL
24.– MARIA UBARRETXENA CID
25.– IGOR OYARBIDE ZUBILLAGA
ORDEZKOAK
01.– ESTIBALIZ ALKORTA BARRAGAN
02.– MONTSE ATXEGA ETXEBESTE
03.– MIREN EZKIAGA ETXEZARRETA
04.– SANTIAGO GURRUTXAGA ELORZA
05.– JON INSAUSTI MAISTERRENA
3.– PARTIDO POPULAR (PP)
01.– BORJA SEMPER PASCUAL
02.– JUANA DE BENGOECHEA ESTRADE
03.– RAMON GOMEZ UGALDE
04.– DAVID HERNANDEZ SAN LUIS
05.– ASUNCION GUERRA ALONSO
06.– BEGOÑA PEREIRA ANDUAGA
07.– MANUEL MICHELENA IGUARAN
08.– M.ª ANGELES BASTOS FERNANDEZ
09.– JOSE MIGUEL OCHOTECO AGUIRRE
10.– CRISTINA BAZ LARRAÑAGA
11.– ALEJANDRO SAENZ MURIEL
12.– INES BAROJA HORRILLO
13.– PELLO ATXUKARRO AGIRREZABALA
14.– MURIEL LARREA LASO
15.– IÑIGO MANRIQUE CIA
16.– MARTA SANCHEZ MORENO
17.– JOSE MANUEL HERZOG BUSTOS
18.– M.ª ISABEL UGARTE FERNANDEZ
19.– JAVIER OTERO HERROJO
20.– ENCARNACION ARAMENDIA ALONSO
21.– BEGOÑA ORTEGA YUSTOS
22.– CANDIDA FERNANDEZ FERRERA
23.– MANUEL PALACIO DE UGARTE
24.– JUAN CARLOS CANO ARISTOY
25.– M.ª PILAR ELIAS ZABALA
ORDEZKOAK
01.– JULIO HERREROS SERNA
02.– ELVIRA PASCUAL IZQUIERDO
03.– MARIA DE JUAN PEÑALOSA
4.– PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI - EUSKADIKO EZKERRA (PSOE)
PSE-EE (PSOE)
01.– SUSANA CORCUERA LEUNDA
02.– ENEKO ANDUEZA LORENZO
03.– RAFAELA ROMERO POZO
04.– MARIA ARRATE (MIREN) GALLASTEGUI OYARZABAL
05.– PATXI ELOLA AZPEITIA
06.– ARKAITZ MILLAN ECHEZARRETA
07.– AZAHARA DOMINGUEZ URTIZBEREA
08.– ISAAC PALENCIA CABALLERO
09.– PATRICIA BORINAGA ALBENIZ
10.– MIGUEL MAESTRO INSAUSTI
11.– MARIA LOURDES ACEVEDO BELDARRAIN
12.– RICARDO CRESPO RUBIO
13.– MAIDER LAINEZ LAZCOZ
14.– OSCAR VALBUENA PASCUAL
15.– JUANA FERNANDEZ REFOYO
16.– OSCAR GARCIA HORRILLO
17.– MONICA MARTINEZ NOTARIO
18.– IKER SANZ DE GABIÑA
19.– EVA ALVAREZ ATANES
20.– IÑAKI RUIZ ALONSO
21.– ANA PRIEDE MERCHAN
22.– VICENTE (BIXEN) ICHASO GONZALEZ
23.– JANIRE IGOA MERINO
24.– MARIA BLANCA RONCAL AZANZA
25.– MIGUEL ANGEL BUEN LACAMBRA
ORDEZKOAK
01.– ROSA MARIA REBOLLO MARCOS
02.– IVAN HARO MARCOS
03.– MARIA TERESA SANTOS CAÑAS
04.– IRATXE OLAIZOLA ESQUINA
05.– PABLO PEÑACOBA ALAMO
5.– ELKARREKIN PODEMOS (PODEMOS-AHAL DUGU / EZKER ANITZA-IZQUIERDA UNIDA / EQUO)
01.– MARIA PILAR ZABALA ARTANO
02.– JULEN BOLLAIN URBIETA
03.– JON HERNANDEZ HIDALGO
04.– AMAYA ARCOCHA PINEDO
05.– IÑIGO CABIECES CASARES
06.– MARIA DEL CARMEN SALIDO SIERRA
07.– NEREA MENDICUTE SAN MIGUEL
08.– PATRICIA RODIÑO PIJUAN
09.– MÓNICA MONTEAGUDO CASÁS
10.– DAVID NOÉ LABORDA SAN MILLÁN
11.– MARIA ARANZAZU GONZALEZ GARCIA
12.– MAITE UNAMUNO MARTINEZ
13.– SÜKRÜ KARAKUS AVSAR
14.– MARÍA LOURDES ARRIETA ORMAZABAL
15.– UNAI ORBEGOZO URIBESALGO
16.– AMAYA PEREZ BRAVO
17.– ROSA RUIZ VIDAN
18.– JOSÉ MARÍA SASIETA CORTA
19.– PATRICIA INSÚA CERRETANI
20.– ÁNGEL MARÍA GARCÍA MARTIN
21.– ANTONIA GALIOT CHUPS
22.– JESÚS LÓPEZ VELASCO
23.– NAGORE BASURTO ESCAMILLA
24.– JESÚS IBÁÑEZ MARTÍNEZ-CONDE
25.– JOSE ANTONIO (ANTTON) CARRERA AGUIRREBARRENA
ORDEZKOAK
01.– MARÍA DEL JUNCAL FERNÁNDEZ VEGAS
02.– MARIA DE JESUS SOTO DE LOS SANTOS
03.– MARIA ESTHER PIÑEIRO GONZALEZ
04.– FRANCISCO JAVIER BUSSELO ORTEGA
05.– UBALDO LUIS ORTIZ RODRIGO
6.– CIUDADANOS (C’s)
01.– IÑIGO CALDERON URISZAR-ALDACA
02.– MIREN ESKER SANCHEZ RUIZ
03.– CLARA BAÑOS CANOVAS
04.– AITOR BILBAO RODRIGUEZ
05.– NATALIA MERINO FERNANDEZ
06.– JAVIER ESTEVEZ VIDEIRA
07.– BEATRIZ OLAIZOLA PEREZ
08.– IGNACIO SANABRIA DORRONSORO
09.– MARIA SONIA ERAUSKIN LOPEZ
10.– ARMAN BASURTO BARRIO
11.– JOSE MANUEL GIL VEGAS
12.– LEIRE RODRIGUEZ BRAVO
13.– JORGE GOMEZ MAYOR
14.– MALENI DE LA TORRE SAN VICENTE
15.– MAYR ALCAINE ZAPATA
16.– NAIARA LANDA PEREZ
17.– ITXASO SANCHEZ LOPEZ
18.– FRANCISCO JOSE FUENTES BUSTOS
19.– SEBASTIAN GARCIA HERNANDEZ
20.– ANA RAMOS PASCUAL
21.– JUAN MARIA GARRIDO FERNANDEZ
22.– JONATAN SANCHEZ MARTIN
23.– BELEN NAVARRO MORATALLA
24.– MERCEDES RODRIGUEZ ANDRES
25.– MIRIAM LOPEZ GONZALEZ
ORDEZKOAK
01.– FERNANDO CORRAL GARRIDO
02.– SANTIAGO FERNANDEZ RAMOS
03.– SARAI BRAVO LAVAUD
7.– PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL – ANIMALIEKIKO TRATU TXARREN KONTRAKO ALDERDI ANIMALISTA (PACMA – ATTAKAA)
01.– ITZIAR GAVILAN CÁRCAMO
02.– JOSÉ ENRIQUE CASTELLANO PÉREZ
03.– LORNA VALENTINA ALBERDI SAAVEDRA
04.– ANDONI AMEZTOY BARRON
05.– TANYA RODRÍGUEZ MORENO
06.– IGOR FERNÁNDEZ ANGULO
07.– ROSA DE LAS HERAS RODRÍGUEZ
08.– SANTIAGO HERNÁNDEZ HERRADOR
09.– ELENA GIBELLO FERNÁNDEZ
10.– IAN SOSSA REMOLINA
11.– IRENE AZKARATE LÓPEZ
12.– ALEXANDER CORREA ARISTIZABAL
13.– JAEL ERRAZKIN YARNOZ
14.– VÍCTOR ALEJANDRO TORRE GONZÁLEZ
15.– MAITANE GONZÁLEZ LÓPEZ
16.– FRANCISCO MOHAMEDI AL LAL
17.– HELENA SAÑUDO MANSO
18.– FÉLIX FERNÁNDEZ LLANILLO
19.– NATIVIDAD LOBO SUESKUN
20.– JOSÉ IGNACIO GARCÍA COLINA
21.– ITZIAR SANZ CESTAU
22.– MIGUEL MARTINEZ RUIZ
23.– NATALIA ALONSO MÉNDEZ
24.– ÁLVARO ALEJOS CUETO
25.– IRATI GALDÓS MENDIA
ORDEZKOAK
01.– PEDRO IGNACIO AGUILAR RUIZ
02.– MARÍA PASCUAL GONZÁLEZ
03.– GONZALO ZABALLA SANZ
8.– RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GRUPO VERDE)
01.– JORDI MARTÍNEZ RIGOL
02.– JUAN SALVADOR CASTAÑEDA MORLA
03.– INMACULADA BOO GONZÁLEZ
04.– M.ª ÁNGELES ALBERDI BERGARECHE
05.– ROBERTO GÓMEZ EGIDO
06.– M.ª CARMEN RIPA SUBERVIOLA
07.– GORKA OFICIALDEGUI GÓMEZ
08.– M.ª CARMEN DEVESA GARCÍA
09.– GORKA CALPARSORO ORTIZ DE URBINA
10.– M.ª ESTRELLA URRA ARETA
11.– CARLOS GÓMEZ IDIÁQUEZ
12.– JOSEFA VILAR BONILLA
13.– EMILIA HIDALGO SANTOS
14.– M.ª JOSEFA DE LOURDES IGLESIAS GARCÍA
15.– ASIER MADRUGA ROCHA
16.– ANTXON JOSEBA RABELLA URÍA
17.– M.ª ANTONIA FERNÁNDEZ ARRIETA
18.– JUAN PABLO INGUNZA ZUMALDE
19.– EVA M.ª PORTUGUÉS GONZÁLEZ
20.– ADRIÁN SÁNCHEZ ORTUÑO
21.– M.ª DOLORES RÍOS NICUESA
22.– ANGEL MOREIRA COLMENERO
23.– M.ª VICENTA ANSOLEAGA RODRÍGUEZ
24.– DANIEL REBOREDO HERNÁNDEZ
25.– YEBEL BARTOLOMÉ BERCIANO
ORDEZKOAK
01.– ROBERTO SÁNCHEZ CALLEJA
02.– ISABEL LÓPEZ CRIADO
03.– AMBROSIO HERRANZ FUERTES
9.– GANEMOS EUSKADI: SÍ SE PUEDE
(GANEMOS-IRABAZI)
01.– JANIRE ZUBIZARRETA ECHEGARAY
02.– LEIRE IBARRA SAINZ
03.– EHARI SOBRADO ESTEBAN
04.– LUIS VALLADARES HERNÁNDEZ
05.– JAVIER URQUIZA PICO
06.– M.ª ESTHER PATIÑO GROBAS
07.– AINARA SAN EMETERIO RODRÍGUEZ
08.– JOSÉ MANUEL GARCÍA LÓPEZ
09.– JOSU ZUBIZARRETA ZÁRRAGA
10.– ANGEL SOBRADO CEBADERO
11.– MARÍA SERA VETH GUTIÉRREZ RODRÍGUEZ
12.– SILVIA CABRERA LOZANO
13.– TRINIDAD OLIVIA FERNANDEZ VINAS
14.– ANTONIO JAVIER GÓMEZ LÓPEZ
15.– FERNANDO SÁNCHEZ CASTELLANO
16.– ESTEFANÍA BRANCO MORENO
17.– MARÍA YOLANDA CALVO COLINO
18.– GREGORIO AGUAYO GARCÍA
19.– JUAN MIGUÉLEZ SILVA
20.– PORFIRIO GÓMEZ FERNÁNDEZ
21.– SORAYA SOTO CALLE
22.– M.ª BEGOÑA RODRÍGUEZ MARTÍNEZ
23.– MÓNICA LÓPEZ AGUILERA
24.– JAVIER POZUELO ACEVES
25.– EDUARDO GÓMEZ GONZÁLEZ
ORDEZKOAK
01.– MIREN SAN EMETERIO RODRÍGUEZ
02.– ANGEL ORDAS ALEGRE
03.– MARIA DEL CARMEN MARTÍNEZ SEVILLANO
10.– PARTIDO FAMILIA Y VIDA
(PFyV)
01.– EULOGIO GARDEAZABAL URIARTE
02.– JUAN ANTONIO PEREZ FONCEA ALVAREZ
03.– ALBERTO ORLANDO MACHINBARRENA
04.– SONSOLES ORTIZ DE ZARATE FONTES
05.– SILVIA PATRICIA MARES SEGURA
06.– MIGUEL ANGEL BALIBREA CARCELES
07.– PEDRO MANUEL DE CARLOS GANDASEGUI
08.– ALVARO ATERIDO MANIEGAS
09.– MARTA FERNANDEZ MERCADO
10.– ENRIQUETA SANCHEZ MONTERO
11.– ANTONIO TÓRTOLES IGLESIAS
12.– CECILIO FERNANDEZ LOPEZ
13.– FRANCISCO JAVIER PALACIOS ARBELAIZ
14.– FELISA SANCHEZ MONTERO
15.– MARIA LUISA LECANDA ARRETXE
16.– JOSE LUIS ALBERRO BENGOECHEA
17.– NICOLAS VISIERS PEREZ
18.– IGNACIO RAMON FERNANDEZ REY
19.– MARIA LOURDES ECHEVERRIA SALAVERRIA
20.– ROSA MARIA GONZALEZ LONGO
21.– SEBASTIAN ZUBIZARRETA ZALDUA
22.– MANUEL JOSE FERNANDEZ REY
23.– ANGEL VALDEZATE SAYALERO
24.– MARIA MERCEDES ESPERANZA REY GOMEZ
25.– MARIA PILAR GARCIA BAÑEGIL
ORDEZKOAK
01.– JOSE JACOBO MUGICA URKIZU
02.– SILVIA GARCIA BAGLIETO
03.– JOSE LUIS TERRAZAS AZPIAZU
11.– LIBERTAD NAVARRA – LIBERTATE NAFARRA (Ln)
01.– IBON ARRIETA ARRIZABALO
02.– M.ª ROSARIO GAINZA LIZEAGA
03.– LUIS ABANDA CRUZ
04.– M.ª INES GOICOECHEA IRURZUN
05.– IÑIGO ZUBELDIA AYERBE
06.– M.ª ISABEL TURRILLAS MUGICA
07.– IMANOL ETXABE ITURZAETA
08.– CARMEN RODRIGUEZ RIAL
09.– MARIANO RODRIGO URDANGARIN
10.– GLORIA ARRIZABALO ARRUTI
11.– MIKEL ZABALBEASKOA KOCH
12.– YOLANDA MONICA SILVA RODRIGUEZ
13.– AITOR ANDONEGI TURRILLAS
14.– IDOIA TOLOSA BERISTAIN
15.– JOSE RAMON REKALDE BERRIOZABALGOITIA
16.– CARMEN ARCO TRAMON
17.– NESTOR LERTXUNDI BEÑARAN
18.– IZASKUN SEGUROLA GABARAIN
19.– LARTAUN SANTXITZ ZURDO
20.– LEIRE SAITU IRIBAR
21.– FCO. JAVIER LUZURIAGA ADAME
22.– M.ª ISABEL PRIETO PLAZA
23.– LUIS ANDONEGI GOICOECHEA
24.– NORA URIA ARAMENDI
25.– JULEN ZINKUNEGI TOLOSA
ORDEZKOAK
01.– BEGOÑA YUGUERO SUSO
02.– ENEKO ARITZA YABEN VAZQUEZ
03.– IZARO ARANBERRI LEKUONA
Eta horrela jasota gera dadin eta zabaldu eta argitaratzeko ondorioak izan ditzan egiten dut hau.
Donostia, 2016ko abuztuaren 29a.
Idazkaria,
LUIS FERNANDO SEVILLA SANTIAGO.