EHAAko xedapenak
Aldizkariaren data: 2011-05-31 Aldizkari honetan argitaratua: 2011102

AGINDUA, 2011ko maiatzaren 3koa, Ingurumen, Lurralde Plangintza, Nekazaritza eta Arrantzako sailburuarena, zeinen bidez Euskal Autonomia Erkidegoko Hezeguneen Inbentarioa aldatzen baita.

Xedapenaren data: 2011-05-03
Hurrenkenaren zenbakia: 201102858
Maila: Agindua

Aurreko erreferentziak:
  • 2004/11/19an argitaratutako 2004/07/27ko 200400160 DEKRETUA aldatzen du

Euskal Autonomia Erkidegoko Hezeguneen Lurraldearen Arloko Plana behin betikoz onartzen duen uztailaren 27ko 160/2004 Dekretuaren eranskinaren testuko 4. artikuluan, hezeguneen inbentarioa eratzen da, edukia zehaztuz eta inskribatutako hezeguneen gaineko edozein zuzenketa egiteko bete behar diren baldintzak adieraziz.
Hezeguneen Lurralde Plan Sektorialaren lanak egin zirenetik hamar urte igaro ondoren -urte horietan, Euskal Autonomia Erkidegoan, Natura-gune Babestu berriak izendatu dira: hala nola, Armañon eta Aizkorri-Aratzeko natura-parkeak edo Deba-Zumaiako Babestutako Biotopoa-, eta egun informazio tekniko eta kartografiko gehiago eta hobea eskuragarri dagoela aintzat hartuta, Euskal Autonomia Erkidegoko Hezeguneen Lurraldearen Arloko Plana behin betikoz onartzen duen uztailaren 27ko 160/2004 Dekretuan onartutako I. eta III. taldeetako hezeguneak berrikusi egin behar direla irizten zaio, eta komenigarria dela hezeguneok mugatu eta kartografiatzea.
Euskal Autonomia Erkidegoko Hezeguneen Lurraldearen Arloko Plana behin betikoz onartzen duen uztailaren 27ko 160/2004 Dekretuaren eranskinaren 4.4 artikuluak dioenez, eta interesdunei aurretiazko entzunaldia egin ondoren, honako hau
XEDATZEN DUT:
Artikulu bakarra.- Euskal Autonomia Erkidegoko Hezeguneen Inbentarioa aldatu egiten da, agindu honen eranskineko zerrendan geratzen den bezala.
AZKEN XEDAPENA
Agindu hau Euskal Herriko Agintaritzaren Aldizkarian argitaratu eta hurrengo egunean sartuko da indarrean.
Vitoria-Gasteiz, 2011ko maiatzaren 3a.
Ingurumen, Lurralde Plangintza,
Nekazaritza eta Arrantzako sailburua,
MARÍA DEL PILAR UNZALU PÉREZ DE EULATE.
ERANSKINA/ANEXO
EAEko hezeguneen inbentarioaren aldaketa (I. eta III. multzoak)
Modificación del inventario de zonas húmedas de la CAPV (Grupos I y III)
I. Multzoa / Grupo I
Araba/Álava
Kodea
Código Izena
Denominación Udalerria
Municipio Kokalekua
Localización Arroa
Cuenca
B1A1_(01-54) Arrizuloko zohikaztegiak eta Bernedoko beste zohikaztegi batzuk / Turberas de Arrizulo y otros trampales de Bernedo (54) Bernedo (139-III) WN3927 24
B1A2 Polledoko zingirak / Trampales de Polledo Valdegovía/Gaubea (110-II/IV, 136-II) VN8146 19
B1A3 Kotillo sakaneko zingira/ Trampal del Barranco de Cotillo Valdegovía/Gaubea (110-IV) VN8142 24
B1A4_(01-31) Zuiako zingirak / Trampales de Zuia (31) Zuia (86-IV, 87-III, 112-I) WN0966/1165/1166/1259/1263/1265/1266/1360/1361/1362/1363/1364/1465/1560/15 63/1762/1763/1764/1861
13
B1A5_(01-11) Zigoitiako zingiral /Trampales de Zigoitia (11) Zigoitia, Zuia (87-III, 112-I) WN1860/1862/2063/2261/2362/2363/ 21
B1A6_(01-46) Arraia-Maeztuko zingirak / Trampales de Arraia-Maeztu (46) Arraia-Maeztu (139-III) WN4128/4129/4130/4228/4229/4327/4328/4329/4330/4425/4427/4428/4525/4526/45 27/4528/4626 24
B1A7_(01-09) Kanpezuko zingirak / Trampales de Campezo (9) Campezo/Kanpezu (139-III) WN4724/4725/4726 24
B1A8_(01-09) Kapildui zingirak (Los Rios-eko gunea) / Trampales de Kapildui (Zona de Los Ríos) (9) Bernedo (138-II) WN3734 24
B1A9_(01-12) Elgea-Urkillako zingirak / Trampales de Elgea-Urkilla (12) Altzaniako Partzuergoa / Parzonería de Altzania, San Millán/Donemiliaga, Zalduondo (113-I/II) WN4556/4656/4856/4955/5055/5453/5454 21
B1A33_(01 a 02) Asparrenako zingiriak / Trampales de Asparrena (2) Asparrena (113-IV) WN6048/6049/6149 23
B4A1_(01-13) Altubeko putzuak / Charcas de Altube (13) Zuia (111-II) WN1057/1058/1158 13
B8A2 Carralogroñoko urmaela/ Laguna de Carralogroño Laguardia (170-IV) WN3510 25
B8A3 Carravalsecako urmaela / Laguna de Carravalseca Laguardia (170-IV) WN3509 25
B8A6 Muscoko urmaela / Laguna de Musco Laguardia (170-IV) WN3509 25
EA1 Apinanizeko urmaela (Presilla) / Balsa de Apellaniz (Presilla) Arraia-Maeztu (139-III) WN4231 24
EA5 Korreseko presa (Izkizeko putzua) / Presa de Korres (Balsa de Izkiz) Arraia-Maeztu (139-III) WN4626 24
EA8 Gorbeiako aintzira I / Pantano del Gorbea I Zigoitia (87-III) WN2161 21
EA9 Gorbeiako aintzira II / Pantano del Gorbea II Zigoitia (112-I) WN2160 21
FA35_(01-03) Kintanako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Quintana (3) Bernedo (171-I) WN4323 24
FA36_(01-03) Urturiko ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Urturi (3) Bernedo (171-I) WN4023 24
FA64 Prao de La Pauleko urmaela (Guardia) / Balsa de el Prao de la Paul (Laguardia) Laguardia (170-IV) WN3511 25
FA97 Zalduendoko urezketarako urmaela / Balsa de riego en Zalduendo Zalduendo (113-IV) WN5350/5450 23
GA11 Lamiogingo putzua / Pozo de Lamiogin Urkabustaiz (111-II) WN0858 13
GA16_(01-19) Valderejoko putzuak / Charcas de Valderejo (19) Valdegovía/Gaubea (110-IV) VN8045 19
GA19_(01-11) Izkizeko putzuak / Charcas de Izki (11) Arraia-Maeztu, Bernedo (138-IV, 139-III) WN3926/4028/4125/4227/4228/4329/4429/4430 24
Bizkaia
Kodea
Código Izena
Denominación Udalerria
Municipio Kokalekua
Localización Arroa
Cuenca
A1B3 Marisma de Urdaibai / Urdaibaiko padura Arratzu, Busturia, Forua, Gautegiz Arteaga, Gernika-Lumo, Ibarrangelu, Kortezubi, Mundaka, Murueta, Sukarrieta (38-III/IV,62-II) WP2503 9
B1B1 Saldropoko zohikaztegia / Turbera de Saldropo Zeanuri (87-III) WN2267 21
B1B2_(01-17) Orozkokoz ingirak / Trampales de Orozko (17) Orozko (86-IV) WN1167 13
B1B7_(01-16) Urkiolako zingirak / Trampales de Urkiola (16) Abadiño (87-II) WN2871 21
B1B9_(01-15) Zeanuriko zingirak / Trampales de Zeanuri (15) Zeanuri (87-III) WN1666/1667/1767/1768/1769/1866/1867/1869 13
B1B10_(01-05) Saldropoko zingirak / Trampales de Saldropo (5) Zeanuri (87-III) WN2266/2267/2366/2367 13
B1B8_(01-36) Areatzako zingirak / Trampales de Areatza (36) Areatza (87-I) WN1670 13
EB8 Iondegortako presa / Presa de Yondegorta Zeanuri (87-III) WN1867 13
Gipuzkoa
Kodea
Código Izena
Denominación Udalerria
Municipio Kokalekua
Localización Arroa
Cuenca
A1G3 Inurritzako padura / Marisma de Inurritza Zarautz (64-I) WN6892/6893 4
B1G1_(01-04) Usabelartzako zohikaztegia / Turbera de Usabelartza (4) Andoain, Urnieta, Berastegi, Elduain (64-IV) WN8283 4
B1G2_(01-02) Arbarraingo zohikaztegiak / Turberas de Albarrain (2) Altzaniako Partzuergoa / Parzonería de Altzania (113-IV) WN6149/6249 4
B1G3_(01-02) Irungo zingira / Trampal en Irun (2) Irun (65-I) XN0096 1
B1G4 Aiako zingira / Trampal de Aia Aia (64-III) WN6887 4
B1G10_(01-10) Oamendiko zingirak / Trampales de Oamendi (10) Legazpi (113-II) WN5560/5660 5
B1G11 Jaondoko zingira / Trampal de Jaondo Legazpi (113-I) WN5160 6
B1G12 Zenerrekako trabertinoak / Travertinos de Zezenerreka Aia (63-IV) WN6586 5
B1G13_(01-09) Eskoriatzako zingiriak / Trampales de Eskoriatza (9) Eskoriatza (113-I) WN4057 6
B1G14_(01-02) Oñatiko zingiriak / Trampales de Oñati (2) Oñati (113-I) WN4856 6
B3G2 Bianditzeko putzua / Charca de Biandiz Oiartzun (65-III) WN9689 2
B3G3 Aranburuko putzua / Charca de Aramburu Oñati (113-I) WN5059 23
EG2 Urkuluko urtegia / Embalse de Urkullu Aretxabaleta (88-III) WN4263 6
EG4 Landarbasoko urmaela / Balsa de Landarbaso Donostia-San Sebastián (64-II) WN8890 3
EG5 Lareoko Urtegia / Embalse de Lareo Ataun (114-I) WN7359 4
EG8 Barrendiolako urtegia / Embalse de Barrendiola Legazpi (88-IV) WN5362 5
EG10 Araozeko urtegia / Embalse de Araoz Oñati (113-I) WN4560 6
EG13 Urdalurreko urtegia / Embalse de Urdalur Segura (113-IV) WN6251 23
EG16 Irungo urmaela 1 / Balsa en Irun 1 Irun (65-I) WN9896 1
EG17 Irungo urmaela 2 / Balsa en Irun 2 Irun (65-I) WN9997 1
EG12 Añarbeko Urtegia / Embalse de Añarbe Errenteria, Oiartzun (64-IV) WN9185 3
GG12 Arkakako putzua / Charca de Arkaka Zaldibia (89-III) WN6962 4
GG13 Malbazareko putzua / Charca de Malbazar Errenteria, Hernani (64-IV) WN8989 3
GG22 Pagogaina urmaela / Balsa de Pagogaña Aia (64-III) WN6786 4
III. Multzoa/Grupo III
Araba/Álava
Kodea
Código Izena
Denominación Udalerria
Municipio Kokalekua
Localización Arroa
Cuenca
B1A9_(13-22) Elgea-Urkillako zingirak / Trampales de Elgea-Urkilla (10) Barrundia, San Millán/Donemiliaga (112-II, 113-I) WN3754/3755/4056/4156/4456/4555/4556/4856 21
B1A10_(01-16) Corroko zingirak / Trampales de Corro (16) Valdegovía/Gaubea (111-III) VN8648 19
B1A11_(01-06) Pinedoko zingirak / Trampales de Pinedo (6) Valdegovía/Gaubea (111-III) VN8847 19
B1A12_(01-04) Villanueva Valdeseko zingirak / Trampales de Villanueva Valdés (4) Valdegovía/Gaubea (111-III) VN9145 19
B1A13_(01-02) Linareseko zingirak / Trampales de Linares (2) Valdegovía/Gaubea (111-III) VN9244/9245 19
B1A14 Fresnoren Peñako zingira / Trampal de la Peña del Fresno Bernedo (138-II) WN3836 24
B1A15_(01-06) Entzia-Iturrietako zingirak / Trampales de Entzia-Iturrieta (6) Entzia-Iturrieta Partzuergoa / Parzonería Entzia-Iturrieta (139-II) WN5438/5540/5541
/5639/5641/5741 24
B1A16_(01-03) La Rasako zingirak / Trampales de La Rasa (3) Valdegovía/Gaubea (137-I) VN8939/9039 19
B1A17_(01-03) Lantarongo zingirak / Trampales de Lantarón (3) Lantarón (137-I) VN8934/9036/9235/9236 26
B1A18 Tertangako zingira / Trampal de Tertanga Amurrio (111-I) VN9657 13
B1A19_(01-02) Toloño mendizerrako zingirak / Trampales de la sierra de Toloño (2) Zambrana (170-I) WN1618/1619/1620 26
B1A20 Barranco Cotilloko zingira / Trampal del Barranco Cotillo Valdegovía/Gaubea (110-IV) VN8248/8249 19
B1A21_(01-03) Cocinillako zingirak / Trampales de La Cocinilla (3) Valdegovía/Gaubea (110-IV) VN8248/8348 19
B1A22_(01-03) Tobillasko zingirak / Trampales de Tobillas (3) Valdegovía/Gaubea (111-III) VN8448/8548 19
B1A23_(01-02) Peñacerradako zingirak / Trampales de Peñacerrada (2) Peñacerrada-Urizaharra (170-I) WN2021/2320 19
B1A24 Herrerako zingirak / Trampal de Herrera Peñacerrada-Urizaharra (170-II) WN2516/2616 19
B1A25 Peña Huecazo zingira / Trampal de Peña Hueca Berantevilla (138-III) WN1724 26
B1A26 Zambranako zingira / Trampal de Zambrana Zambrana (169-II) WN1023 26
B1A27 Rudopioko zingira / Trampal de Rudopio Erriberagoitia/Ribera Alta (113-II) WN0535 20
B1A28_(01-05) Valdelaguako zingirak / Trampales de Valdelagua (5) Valdegovía/Gaubea (137-I) VN8841 19
B1A29_(01-06) Fuente Viudoko zingirak / Trampales de Fuente Viudo (6) Valdegovía/Gaubea (137-I) VN8939/8940 19
B1A30_(01-02) Articocillako zingira / Trampales de Articocilla (2) Vitoria-Gasteiz (138-II) WN3537 21
B1A31 Gasteiz mendateko urbegia / Manantial del Puerto de Vitoria Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2636 21
B1A32 San Bartolomeko istilak / Encharcamientos de San Bartolome Vitoria-Gasteiz (138-I) WN2237/2337 21
B3A1 Larrinbeko hezegunea / Humedal de Larrinbe Amurrio (86-IV) WN0065 21
B4A1_(14-15) Altubeko putzuak / Charcas de Altube (2) Zuia, Urkabuztaitz (111-II) WN0956/WN1157 13
B4A2 Delikako putzua / Charca de Delika Amurrio (111-II) WN0057 13
B4A3_(01-03) Tertangako putzua / Charca de Tertanga (3) Amurrio (111-II) VN9859 13
B4A4 Beletxanako putzua / Charca de Beletxana Amurrio (111-II) VN9957 13
B5A1_(01-02) Nabazuako putzua / Charca de la Navazua (2) Valdegovía/Gaubea (111-IV) VN9948 19
B5A2 Ubiringo putzua / Charca de Ubirin Entzia-Iturrieta Partzuergoa / Parzonería Entzia-Iturrieta (139-II) WN5538 24
B5A3 Uraskako istlak / Encharcamientos de Uraska Entzia-Iturrieta Partzuergoa / Parzonería Entzia-Iturrieta (139-II) WN5639/5640 24
B5A4 Unginoko putzua / Charca del Ungino Ayala/Aiara (111-III) VN9548 19
B6A3 La Choperako putzua / Pozo de La Chopera Arraia-Maeztu (139-III) WN4331 24
B6A5_(01-02) La Islako putzuak / Charcas de La Isla (2) Peñacerrada-Urizaharra (170-I) WN2320/2321 22
B6A6 Fuente del Caño Udalherriko hezegunea / Humedal del Concejo de La Fuente del Caño Peñacerrada-Urizaharra (170-II) WN2722 22
B7A3 Sozoko putzua / Charca de Sozo Valdegovía/Gaubea (111-III) VN9547 19
B7A5 Loza Campako putzua / Charca de La Campa de Loza Peñacerrada-Urizaharra (170-II) WN2820 22
B7A6 Fuente de la Minako putzua / Charca de la Fuente de la Mina Peñacerrada-Urizaharra (170-II) WN2820 22
B8A5 Aguarchaleko urmaela / Laguna de El Aguarchal Laguardia (170-IV) WN3410 25
B8A10 Rebollequeko putzua / Charca de Rebolleque Labastida/Bastida (170-I) WN1319 25
B8A11 La Lagunako putzua / Charca de La Laguna Labastida/Bastida (170-I) WN1420 25
B9A2 Mezkiako putzua / Charca de Mezkia San Millán/Donemiliaga (113-IV) WN5346 21
B9A5 Lopidanako urmaela / Laguna de Lopidana Vitoria-Gasteiz (112-III) WN2347 21
B9A6 Igorreko urmaela / Laguna de Yurre Vitoria-Gasteiz (112-III) WN2447 21
B9A7 Lakuako putzua / Pozo de Laku Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN2947 21
B9A8_(01-04) Maumeako putzua / Charca de Maumea (4) Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3244 21
B9A9 Crispijanako urmaela (Iturritxu) / Laguna de Crispijana (Iturritxu) Vitoria-Gasteiz (112-III) WN2244 21
B9A10 Otazako urmaela / Laguna de Otaza Vitoria-Gasteiz (112-III) WN2146 21
B9A11_(01-02) Estarronako urmaelak / Lagunas de Estarrona (2) Vitoria-Gasteiz (112-III) WN2045/2046 21
B9A12_(01-02) Jungituko urmaelak / Lagunas de Junguitu (2) Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3246/3346 21
B9A13 Mataukolarrako urmaela / Laguna de Mataukolarra Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3345 21
B9A14 Gometxako urmaela / Laguna de Gometxa Vitoria-Gasteiz (138-I) WN2141/2241 21
B9A15 Arkaiako urmaela / Laguna de Arkaia Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3246/3346 21
B9A16 Txarakaseko putzua / Charca de Txarakas Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN2943 21
B9A17 Estibalizeko putzua / Charca de Estibaliz Vitoria-Gasteiz (170-III) WN156132 21
B9A18 Kortatxoko putzua / Charca de Kortatxo Barrundia (113-I) WN4153 21
B9A19_(01-02) Laku-Almorazako putzuak / Charcas de Laku-Almoraza (2) Iruraiz-Gauna (113-II) WN4543/4544/4643/4644 21
B9A20_(01-02) Armentia basoko putzuak / Charcas del Bosque de Armentia (2) Vitoria-Gasteiz (138-I) WN2341 21
B9A21 Zumeltzuko putzua / Charca de Zumelzu Vitoria-Gasteiz (138-I) WN2039 21
B9A22 Subijanako urbegia / Manantial de Subijana Vitoria-Gasteiz (138-I) WN1839 21
B9A23 Villasaconeko putzua / Charca de Villasacon Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2740/2741 21
B9A24 Olarizuko urmaela / Balsa de Olarizu Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2741 21
B9A25 Arkauteko putzua / Charca de Arkaute Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3044 21
B9A26 San Quiliseko putzua / Charca de San Quilis Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2941 21
B9A27 Madragoyako putzua / Charca de Madragoya Vitoria-Gasteiz (138-II) WN3042 21
B9A28 Basosteko putzua / Charca de Basoste Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN2942 21
B9A29_(01-02) Zarrutiako putzuak / Charcas de Zarrutia (2) Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN2943 21
B9A30 Arkaiako putzua / Charca de Arcaya Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3043 21
B9A31 Larratxako putzua / Charca de Larratxo Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3043 21
B9A32_(01-02) Askartzako putzuak / Charcas de Ascarza (2) Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3143 21
B9A33_(01-02) Beraziako putzua / Charcas de Berazia (2) Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3342 21
B9A34 Astarretako putzua / Charca de Astarreta Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3343 21
B9A35_(01-05) Mataukuko putzua / Charcas de Matauco (5) Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3345/3445/3545 21
B9A36 Bolumbideko putzua / Charca de Bolumbide Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3545 21
B9A37 Uripozoko putzua / Charca de Uripozo Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3545 21
B9A38 Izaraiako putzua / Charca de Izaraia Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3645 21
B9A39_(01-02) Oreitiako putzuak / Charcas de Oreitia (2) Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3545 21
B9A40_(0-03) Solaundiko putzuak / Charcas de Solaundi (3) Elburgo/Burgelu (112-IV) WN3546/3646 21
B9A41 Larrinbeko putzua / Charca de Larrimpe Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3344 21
B9A42 Ilarrazako putzua / Charca de Ilarraza Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3345 21
B10A2 Zadorrako gune zingiratsuak / Zonas palustres del Zadorra. Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN2747/2847 21
B10A3 Bastidako ibar-basoa / Soto de Labastida Labastida/Bastida (170-III) WN1513/1612/1613 25
B10A5 El Esperaleko ibarbasoa / Soto de El Esperal Laguardia (203-II) WN3302/3303/3402 25
B10A6 HuetoAbajoko urmaela / Lagunilla de Hueto-Abajo Vitoria-Gasteiz (112-III) WN1648 21
B10A7 Zaiako urtegia Forondan / Embalsamiento del Zaia en Foronda Vitoria-Gasteiz (112-III) WN2249 21
B10A8_(01-02) LarraMalapicako lezkadiak / Carrizales de Larrá-Malpica (2) Lanciego/Lantziego. Laguardia, Oyón- Oion (171-III, 204-I) WN4109/4206/4207/4208/4209/4304/4305/4306 25
B10A9 Corral Gortazareko hezegunea / Humedal del Corral de Gortazar Laguardia (170-IV) WN3413 25
B10A10 San Pelayo Arroyoko lezkadiak / Carrizales del Arroyo San Pelayo Labastida/Bastida (170-I) WN1717 25
B10A11 Molino Susoko lezkadiak / Carrizales de Molino de Suso Labastida/Bastida (170-I) WN1516 25
B10A12(01-02) Saigobako lezkadiak / Carrizales de Saigoba (2) Labastida/Bastida (170-I) WN1516/1517 25
DA1_(01-02) Zabalganako parkeko urmaelak / Lagunas en el Parque de Zabalgana (2) Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN2344 21
DA2 Rincon de Gimileoko legar-hobia / Gravera del Rincón de Gimileo Bastida/Labastida (170-III) WN1411/1511/1512 25
DA3 Cantera Asfaltoko putzua / Charca de la Cantera de Asfalto Peñacerrada-Urizaharra (170-II) WN2720 22
DA4 Minako putzua / Charca de La Mina Peñacerrada-Urizaharra (170-II) WN2820 22
DA5 Cantera de la Fuente de Oroko putzua / Charca Cantera de la Fuente de Oro Zuia (112-I) WN1454 20
DA6_(01-02) Monasteriogureneko urmaelak / Balsas de Monasterioguren (2) Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2937 21
DA7 La Campako urmaela / Balsa La Campa Kuartango (111-IV) WN0546 20
DA8 Arenazako urmaela / Balsa de Arenaza Arraia-Maeztu (139-I) WN4634 24
DA9 Nanclareseko harrobiko urmaela / Balsa de la cantera de Nanclares Iruña Oka/Iruña de Oca (138-I) WN1541 21
DA10 San Miguelosteko putzua / Charca de San Migueloste Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2640 21
DA11 Lasarteko legar-hobiak / Graveras de Lasarte Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2541 21
DA12_(01-14) Larraisabel harrobiko putzuak / Charcas de la cantera de Larraisabel (14) Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2536/2537/2636/2637 21
DA13_(01-03) Gasteiz mendateko putzuak / Charcas del Puerto de Vitoria (3) Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2636 21
DA14_(01-02) Larraisabel pabiloiko urmaelak / Balsas del pabellón de Larraisabel (2) Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2637 21
EA2_(01-10) Musitu ibaiko urmaelak / Balsas del río Musitu (10) Arraia-Maeztu (139-I) WN4536/4535/4534 24
EA6 Uribarri Ganboako urtegia / Embalse de Ullibarri-Gamboa Arrazua-Ubarrundia, Elburgo/Burgelu, Barrundia (112-II, 112-IV) WN35/3950 21
EA7 Maroñoko presa / Presa de Maroño Ayala/Aiara (86-II) VN9566 13
EA10 Albinako urtegia / Embalse de Albina Legutio, Aramaio (87-IV, 112-II) WN3060/3061 21
EA11 Santa Engrazia urtegia / Embalse de Urrunaga Legutio, Zigoitia, Otxandio (Bizkaia) (87-IV, 112-II) WN26/25 21
EA12 Olarteko presa / Presa de Olarte Laudio/Llodio (86-II) WN0072 13
EA13 Sobroneko urtegia / Embalse de Sobrón Valdegovía/Gaubea (137-I) VN9034 26
EA14 Bailarako presa / Presa del Valle Labastida/Bastida (170-I) WN1617 25
EA15 Santa Cruz Kanpezuko arrain hazkuntzako urmaela / Balsa piscícola de Santa Cruz de Campezo Campezo/Kanpezu (139-IV) WN5424/5425 24
EA16 Lezama geltokiko presa
Presa de la Estación de Lezama Amurrio (86-IV) WN0163 13
FA1_(01-06) Alegriako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Alegría (6) Alegría-Dulantzi (113-III) WN4144 21
FA5_(01-02) Egiletako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Egileta (2) Alegría-Dulantzi (138-II) WN3839 21
FA7 Erentxungo ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Erentxun Alegría-Dulantzi (138-II) WN3938 21
FA8_(01-02) Aziluko ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Acilu (2) Alegría-Dulantzi, Elburgo/Burgelu (113-III) WN4343 21
FA10_(01-03) Erroitegiko ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego de Roitegui (3) Arraia-Maeztu (139-I) WN5137 24
FA11 Erroetako ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego de Onraita Arraia-Maeztu (139-I) WN4838 24
FA12_(01-02) Sabandoko ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego de Sabando (2) Arraia-Maeztu (139-III) WN 24
FA13_(01-04) Maeztuko ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Maeztu (4) Arraia-Maeztu (139-III) WN4432/4431 24
FA18_(01-03) Apinanizko ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego de Apellaniz (3) Arraia-Maeztu (139-III) WN4331 24
FA21_(01-03) Gordoako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Gordoa (3) Asparrena (113-III) WN4949 21
FA22 Zuazoko ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Zuazo Asparrena (113-III) WN4846 21
FA23_(01-02) Larreako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Larrea (2) Barrundia (113-I) WN4354 21
FA25_(01-02) Etxebarri-Urtupiñako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego de Etxebarri-Urtupiña (2) Barrundia (113-III) WN4047 21
FA33_(01-07) Herediako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Heredia (7) Barrundia (113-III) WN4547 21
FA34 Dalloko ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Dallo Barrundia (113-III) WN4446 21
FA37_(01-02) Añuako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Añua (2) Elburgo/Burgelu (138-II) WN3742 21
FA38_(01-02) Arbuluko ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Arbulo (2) Elburgo/Burgelu (112-IV) WN3647 21
FA40_(01-04) Argomanizko ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Argomaniz (4) Elburgo/Burgelu (112-IV) WN3745 21
FA43_(01-02) Burgeluko ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Elburgo (2) Elburgo/Burgelu (112-IV) WN3644 21
FA45_(01-03) Gazetako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Gáceta (3) Elburgo/Burgelu (112-IV) WN3643 21
FA48 Ixonako ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Hijona Elburgo/Burgelu (138-II) WN3639 21
FA50 Adanako ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Adana Iruraiz-Gauna (139-I) WN4349 21
FA51 Alaizako ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Alaiza Iruraiz-Gauna (139-I) WN4740 21
FA52_(01-02) Arrietako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Arrieta (2) Iruraiz-Gauna (113-III) WN4244 21
FA54_(01-02) Ezkerekotxako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Ezkerekotxa (2) Iruraiz-Gauna (113-III) WN4443 21
FA56_(01-03) Gaunako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Gauna (3) Iruraiz-Gauna (139-I) WN4140 21
FA59 Gazeoko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Gazeo Iruraiz-Gauna (113-III) WN4643 21
FA60 Gereñuko ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego de Guereñu Iruraiz-Gauna (139-I) WN4539 21
FA61 Langarikako ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Langarica Iruraiz-Gauna (113-III) WN4742 21
FA62 Mandaitako ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Montevite Iruña Oka/Iruña de Oca (137-II) WN1040 21
FA63 Trokonizeko ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Troconiz Iruraiz-Gauna (138-II) WN3540 21
FA65 Alzedoko ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Alcedo Erriberagoitia/Ribera Alta (137-II) VN9837 19
FA66 Tuyoko ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Tuyo Erriberagoitia/Ribera Alta (138-I) WN1237 21
FA67 Alaitzako ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Alaizamadura Salvatierra/Agurain (139-I) WN4842 21
FA68_(01-02) Aguraingo ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Salvatierra/Agurain (2) Salvatierra/Agurain (113-III) WN4944 21
FA70 Egilazko ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Eguilaz San Millán/Donemiliaga (113-IV) WN5445 21
FA71 Luzuriagako ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Luzuriaga San Millán/Donemiliaga (113-III) WN5048 21
FA72 Malterzioko ureztaketarako urmaela (La Madura) / Balsa de Riego en Maltercio (La Madura) San Millán/Donemiliaga (113-III) WN5245 21
FA73_(01-02) Narbaxako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Narvaja (2) San Millán/Donemiliaga (113-III) WN4753 21
FA75_(01-02) Erdoñanako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Ordoñana (2) San Millán/Donemiliaga (113-III) WN5147 21
FA77 Bikuñako ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Bikuña San Millán/Donemiliaga (113-IV) WN5344 21
FA78 Aldako ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego de Alda Harana/Valle de Arana (139-II) WN5334 24
FA79_(01-02) Done Bikendi Haranako ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego de San Vicente de Arana (2) Harana/Valle de Arana (139-II) WN5334 24
FA81 Uribarri-Haranako ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego de Ullibarri Arana Harana/Valle de Arana (139-II) WN5535 24
FA82_(01-03) Aberasturiko ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Aberasturi (3) Vitoria-Gasteiz (138-II) WN3439 21
FA83 Arkaiako ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Arcaia Vitoria-Gasteiz (138-II) WN3041 21
FA85 Castilloko ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Castillo Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2738 21
FA86 Zerioko ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Cerio Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3344 21
FA87_(01-03) Lubianoko ureztaketarako urmaelak / Balsas de Riego en Lubiano (3) Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3448 21
FA91_(01-03) Oreitiako ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Oreitia (3) Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3644 21
FA94 Uribarri Nagusiko ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Ullibarri de los Olleros Vitoria-Gasteiz (138-II) WN3137 21
FA95 Uribarri Dibinako ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Ullivarri-Viña Vitoria-Gasteiz (112-III) WN1947 21
FA96 Zuazo Gasteizeko ureztaketarako urmaela / Balsa de Riego en Zuazo de Vitoria Vitoria-Gasteiz (112-III) WN2343 21
FA98 Iturriotzeko urtegia / Embalse de Iturrioz Arraia-Maeztu (139-I) WN4838 24
FA99 Berabiletako urtegia / Embalse Verabileta Arraia-Maeztu (139-I) WN4738 24
FA100 Marietako aintziratxoa / Lagunilla de Marieta Barrundia (112-IV) WN3752 21
FA101_(01-02) Uribarri Nagusiko ureztaketarako urmaela / Balsas de riego en Ullibarri de los Olleros (2) Vitoria-Gasteiz (138-II) WN3038 21
FA102 Pipaoneko urmaela / Balsa de Pipaón Lagrán (170-II) WN2817 22
FA103 Andolluko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Andollu Vitoria-Gasteiz (138-II) WN3541 21
FA104 Bajauriko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Bajauri Lagrán (170-II) WN3622 22
FA105 Barroneko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Barrón Erriberagoitia/Ribera Alta (111-IV) WN0043 19
FA106 San Bartolomeko putzua / Charca de San Bartolomé Laguardia (170-IV) WN3314 25
FA107 Torre de Oñako urmaela / Balsa de la Torre de Oña Laguardia (170-IV) WN3312 25
FA108 Paganoseko urmaela / Balsa de Páganos Laguardia (170-IV) WN3112 25
FA109 Pozo Monteko urmaela / Balsa de Pozo Monte Erriberagoitia/Ribera Alta (137-II) WN1134 21
FA110 Molino de Tuyoko urmaela / Balsa del Molino de Tuyo Erriberagoitia/Ribera Alta (137-II, 138-I) WN1236 21
FA111_(01-02) Virgala Mayorko urmaelak / Balsas de Vírgala Mayor (2) Arraia-Maeztu (139-III) WN4232 24
FA112 Orbisoko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Orbiso Campezo/Kanpezu (139-IV) WN5528 24
FA114_(01-02) Las Balsaseko cunea / Zona de Las Balsas (2) Iruraiz-Gauna (139-I) WN4641 21
FA115 Arangizeko urmaela / Balsa de Arangiz Vitoria-Gasteiz (112-III) WN2348 21
FA116 Onraitajo urmaela-putzua / Balsa-charca de Onraita Arraia-Maeztu (139-I) WN4938 24
FA117 Txintxetruko ureztaketarako urmaelak / Balsa de riego de Txintxetru San Millán/Donemiliaga (139-I) WN4542 21
FA118_(01-02) Angostinako ureztaketarako urmaelak / Balsas de riego de Angostina (2) Bernedo (171-I) WN4320/4421 24
FA119 Lagraneko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Lagrán Lagrán (170-II) WN3118 24
FA120 Zuazo de San Millaneko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Zuazo de San Millan Barrundia, Salvatierra/Agurain (113-III) WN4645/4646 21
FA121 Azpuruko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Azpuru San Millán/Donemiliaga (113-I) WN4553 21
FA122 Añuako ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Añua Elburgo/Burgelu (112-IV, 138-II) WN3642 21
FA123 Quilchaho basoko urmaela / Balsa del monte Quilchano Elburgo/Burgelu (113-III) WN3946 21
FA124 Taulako urmaela / Balsa de Taula Labastida/Bastida (170-I) WN1421 25
FA125 Uribarriko urmaela / Balsa de Ullibarri San Millán/Donemiliaga (139-I) WN4438 21
FA126 Bikuñako ureztaketarako urmaela / Balsita de riego de Bikuña San Millán/Donemiliaga (113-IV) WN5445 21
FA127 Iturrieta baserriko urmaela / Balsa Granja de Iturrieta Entzia-Iturrieta Partzuergoa / Parzonería Entzia-Iturrieta (139-II) WN5338 24
FA128 Ibisateko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Ibisate Arraia-Maeztu (139-I) WN4835
FA129 Bernedoko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Bernedo Bernedo (171-I) WN4121 24
FA130 Navarreteko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Navarrete Bernedo (171-I) WN4021 24
FA131 Villaverdeko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Villaverde Lagrán (170-II) WN3618 24
FA132 Lagraneko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Lagrán Lagrán (170-II) WN3218 24
FA133_(01-02) Lozako ureztaketarako urmaela / Balsas de riego de Loza (2) Peñacerrada-Urizaharra, Salvatierra/Agurain (113-III, 170-I/II) WN2521/2522/5042/5043 21
FA134 Navacerradako ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Navacerrada Peñacerrada-Urizaharra (170-I) WN2423 21
FA135_(01-02) Ocioko ureztaketarako urmaela / Balsas de riego de Ocio (2) Zambrana (170-I) WN1222/1521 22
FA136 Yecorako ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Yécora Yécora/Iekora (171-III) WN4412 25
FA137_(01-02) Oioneko ureztaketarako urmaela /Balsas de riego en Oyón (2) Oyón-Oion (171-III, 204-I) WN4405/4408 25
FA138 Baños de Ebroko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego en Baños de Ebro Baños de Ebro/Mañueta (170-IV) WN2707 25
FA139 Las Mugaseko ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Las Mugas Baños de Ebro/Mañueta (170-III) WN2509 25
FA140 Lapuebla de Labarcako ureztaketarako urmaela / Balsa de riego de Lapuebla de Labarca Lapuebla de Labarca (170-IV, 203-II) WN3405 25
FA141 Arkauteko urmaela / Balsilla de Arkaute Vitoria-Gasteiz (112-IV) WN3044 21
FA142_(01-02) Santa Cruz Kanpezuko ureztaketarako urmaela / Balsas de riego de Santa Cruz de Campezo (2) Campezo/Kanpezu (139-III/IV) WN5125/5126/5625 24
FA143 Mandojanako urmaela / Balsa de Mandojana Vitoria-Gasteiz (112-III) WN2049 21
FA144 Etxebarri Viñako urmaela / Balsilla de Etxebarri-Viña Zigoitia (112-III) WN2351/2451 21
FA145 Arkamo Parkineko putzua / Pozo Parking de Arkamo Valdegovía/Gaubea (111-IV) VN9948 20
FA146 Mantibleko urmaela / Balsa de Mantible Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2538 21
FA147 Eskibelko urmaela / Balsa de Eskibel Vitoria-Gasteiz (138-I) WN2239 21
GA1 Oleta baserriko urmaela / Balsa-granja de Oleta Aramaio (87-IV) WN3066 21
GA2_(01-08) Entziako ganaduarentzako urmaelak / Balsas-granja de ganado Sierra Entzia (8) Entzia-Iturrieta Partzuergoa / Parzonería Entzia-Iturrieta (113-IV, 139-II) WN5844/5642 24
GA3 San Lorentzo mendiko urmaela / Balsa del Monte San Lorenzo Ayala/Aiara (86-III) VN8768 14
GA4 Atxarteko urmaelak / Balsas de Atxarte Barrundia (113-III) WN4648 21
GA5 Buruagako urmaelak / Balsas de Buruaga Zigoitia (112-I) WN2455/2556 21
GA6 Etxabarri Dibiñako urmaela / Balsas de Etxabarri-Ibiña Zigoitia (112-I) WN2352 21
GA7_(01-20) Badaiako ganaduarentzako urmaelak / Balsas de ganado Sierra Badaia (20) Kuartango (111-IV, 112-III) WN1145/0949/1048 20
GA8_(01-10) Gibijoko ganaduarentzako urmaelak / Balsas de Ganado Sierra Gibijo (10) Kuartango (111-IV) WN0151/
0152/0252/0351/0551 13,20
GA9_(01-24) Arkamoko ganaduarentzako urmaelak / Balsas de Ganado Sierra Arkamo (24) Erriberagoitia/Ribera Alta (111-IV) WN0047/
0146/0346/0045/0245 19,20
GA10 Gujuliko urmael erretena / Balsa regata de Gujuli Urkabustaiz (111-II) WN0758 13
GA12 Untzagako urmaelak / Balsas de Unzá Urkabustaiz (111-II) WN0358/0357/0355 13
GA13 Cotillo sakaneko urmaela / Balsas del Barranco Cotillo Valdegovía/Gaubea (110-IV) VN8249 19
GA14 Bovedako urmaela / Balsa de Bóveda Valdegovía/Gaubea (110-IV) VN8350 19
GA15 Fuente Revillako urmaela / Balsa de Fuente Revilla Valdegovía/Gaubea (110-IV) VN8353 19
GA17_(01-08) Huetoko urmaelak / Balsas de Hueto (8) Vitoria-Gasteiz (112-III) WN1348/1447/1347/1345
GA18_(01-12) Salbada mendizerrako putzuak / Charcas de Sierra Salvada (12) Ayala/Aiara, Urduña/Orduña (86-II) VN9162 13, 14
GA19_(01-04) Uzkianoko putzuak / Charcas de Uzkiano (4) Urkabustaiz, Amurrio, Urduña/Orduña * (86-IV, 111-II) WN0360/0460/0461 13
GA20_(01-02) Arbicitako urmaelak / Balsas de Arbicita (2) Urkabustaiz (111-II) WN0355/0455 13
GA21 Nuevo putzua / Pozo Nuevo Urkabustaiz (111-II) WN0556 13
GA22 Las Roturaseko urmaela / Balsa de Las Roturas Valdegovía/Gaubea (111-III) VN9646 19
GA23 Piñalejoko urmaela / Balsa del Pinalejo Valdegovía/Gaubea (111-III) VN9149 19
GA24 Peñaltako urmaela / Balsa de Peñalta Valdegovía/Gaubea (111-III) VN9250 19
GA25 Lagunoseko putzua / Charca de Lagunos Valdegovía/Gaubea (111-I) VN8753/8853 19
GA26 Quintanillako urmaela / Balsa de Quintanilla Valdegovía/Gaubea (111-I) VN8552 19
GA27 Royo putzua / Pozo Royo Valdegovía/Gaubea (110-II) VN8254 19
GA28 Aranbaltzeko urmaela / Balsa de Aranbaltz San Millán/Donemiliaga (113-III) WN4749 21
GA29 Bardaraneko urmaela / Balsa de Bardaran Iruña Oka/Iruña de Oca (112-III) WN1445 21
GA30 Osmako urmaela / Balsilla de Osma Valdegovía/Gaubea (111-III) VN9749 19
GA31 Kazikuletako putzua / Charca de Kazikuleta Vitoria-Gasteiz (112-III) WN1849 21
GA32 Turbio putzua / Pozo Turbio Amurrio (86-IV) WN0261 13
GA33 Gurbistako putzua / Charca de Gurbista Amurrio (86-IV) WN0362 13
GA34 Biguri Putzua / Pozo Biguri Amurrio (86-IV) WN0266 13
GA35_(01-04) Ledania de Lunako putzuak / Charcas de la Ledanía de Luna (4) Kuartango (111-IV) WN0150/0151/0251 20
GA36 Delikako urmaela / Balsa de Delira Amurrio (111-II) WN0058 13
GA37 Esquina Abajoko putzua / Charca de Esquina Abajo Ayala/Aiara (86-I) VN9670 13
GA38 Tejera de Menoioko putzua / Charca de la Tejera de Menoio Ayala/Aiara (86-III) VN9368 13
GA39_(01-02) Iturrieta Basoko putzuak / Charcas de los Montes de Iturrieta (2) Entzia-Iturrieta Partzuergoa / Parzonería Entzia-Iturrieta (139-II) WN5437 24
GA40 Tobillaseko putzuak / Charca de Tobillas Valdegovía/Gaubea (111-III) VN8548 19
GA41 Estacubilko/Madariako putzua / Charca de Estacubil / Madaria Ayala/Aiara (86-III) VN9265 13
GA42_(01-04)1 Tuyo mendizerrako putzuak / Charcas de la Sierra de Tuyo (4) Iruña Oka/Iruña de Oca (138-I, 137-II) WN0939/1239/1338 21
GA43 La Ultima putzua / Charca La Última Ribera Baja/Erribera Beitia (137-II) WN0941 20
GA44_(01-03) Atalaiako mendizerrako putzuak / Charcas de la Sierra de la Atalaya (3) Ribera Baja/Erribera Beitia (137-II) WN0338/0339/0439 20
GA45_(01-02) Basquiñuelas mendizerrako putzuak / Charcas de la Sierra de Basquiñuelas (2) Ribera Baja/Erribera Beitia (137-II) WN0541/0640 20
GA46 Agiturriko hezegunea / Humedal de Agiturri Kuartango (111-II) WN0252 20
GA47_(01-02) Hereña mendizerrako putzuak / Charcas de la Sierra de Hereña (2) Ribera Baja/Erribera Beitia (137-II) WN0935/0836 20
GA48 Barrerako putzua (Montevite) / Charca de La Barrera (Montevite) Iruña Oka/Iruña de Oca (137-II) WN1141 21
GA49_(0-02)1 Manzuruturriko putzuak / Charcas de Manzuruturri (2) Arraia-Maeztu (139-I) WN5038 24
GA50 Lacetako putzua / Charca de Láceta Arraia-Maeztu (139-I) WN4838 24
GA51 Cuadrado de Roitegiko putzua / Pozo Cuadrado de Roitegi Arraia-Maeztu (139-I) WN5039 24
GA52 Domaikako urmaela / Balsa de Domaikia Zuia (112-I) WN1552 20
GA53_(01-03) Sierra de Codeseko putzuak / Charcas de la Sierra de Codes (3) Campezo/Kanpezu (171-I) WN5122/5222/5223 24
GA54 Santa Luciako putzua / Charca de Santa Lucía Campezo/Kanpezu (139-IV) WN5528 24
GA55 Las Liendreseko putzua / Charca de Las Liendres Campezo/Kanpezu (139-III) WN4825 24
GA56 Calzadako putzua / Charca de La Calzada Campezo/Kanpezu (139-III) WN5229 24
GA57_(01-04) Marindako urmaelak / Balsas de Marinda (4) Kuartango (111-IV) WN0447/0448 20
GA58 Urrutxagako putzua / Charca de Urrutxaga Vitoria-Gasteiz (112-III) WN1950 21
GA59 Urkimaituko putzua / Charca de Urkimaitu Zuia (112-III) WN1551 20
GA60 Arrikrutzeko putzua / Charca de Arrikrutz Vitoria-Gasteiz (112-III) WN1549 21
GA61 Bilintxineko putzua / Charca de Bilintxin Vitoria-Gasteiz (112-III) WN2050 21
GA62_(01-02) Gibeldako urmaelak / Balsas de Gibelda (2) Barrundia (113-I) WN3952/4052 21
GA63 Kostuia putzua / Pozo Kostuia Iruña Oka/Iruña de Oca (112-III) WN1544 21
GA64 Los Cerezoseko putzua / Charca de Los Cerezos Kuartango (111-IV) WN0945 20
GA65 Ziarteko putzua / Charca de Ziarte Vitoria-Gasteiz (112-III) WN1549 21
GA66 Las Campaseko putzua / Charca de Las Campas Kuartango (111-IV) WN0947 20
GA67 Iturburua Gainako putzua / Charca de Iturburua Gaina Harana/Valle de Arana (139-IV) WN5433 24
GA68 Arburoko Putzua / Charca de Arburo Harana/Valle de Arana (139-II) WN5534 24
GA69 Endikako putzua / Charca de Endika Kuartango (111-II) WN1052 20
GA70 Jocanoko putzua / Charca de Jócano Kuartango (111-IV) WN0646 20
GA71_(01-02) Menoioko putzuak / Charcas de Menoio (2) Ayala/Aiara (86-III) VN9368/9369 13
GA72 Iturrieta baserriko putzua / Charca de La Granja de Iturrieta Entzia-Iturrieta Partzuergoa / Parzonería Entzia-Iturrieta (139-II) WN5438 24
GA73 Langarikako putzua / Charca de Langarika Iruraiz-Gauna (139-I) WN4642 21
GA74 Txintxetruko putzua / Charca de Txintxetru San Millán/Donemiliaga (113-III) WN4443 21
GA75 Roioseko putzua / Pozo de los Royos Urkabustaiz (111-II) WN0256 13
GA76 Abeziako urmaela / Balsa de Abezia Urkabustaiz (111-II) WN0554 13
GA77 Lendiz Llanoseko urmaela / Balsa de Los Llanos de Lendiz Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2637 21
GA78 Gasteiz alor pabiloiko urmaela / Balsa del pabellon de Pieza Vitoria Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2637 21
GA79 La Traviesako putzua / Charca de La Traviesa Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2636 21
GA80_(01-02) Gasteiz alorko putzuak / Charcas de Pieza Vitoria (2) Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2736/2737 21
GA81 Eskibilosteko putzua / Charca de Esquibiloste Vitoria-Gasteiz (138-II) WN2638 21
GA82 Askarganeko putzua / Pozo Askargan Amurrio (86-IV) WN0265 13
Bizkaia
Kodea/
ódigo Izena/
Denominación Udalerria/
Municipio Kokalekua/
Localización Arroa/
Cuenca
A1B6_(01-02) Lamiako ibarra / Vega de Lamiako (2) Leioa (61-II) VN9996, WN0095/0096 13
A1B7 Gorrondatxeko putzua / Charca de Gorrondatxe Getxo (37-IV) VP9803 13
B1B3_(01-73) Ordunte mendizerrako zohikaztegiak / Turberas de la Sierra de Ordunte (73) Karrantza Harana/Valle de Carranza (60-III/IV, 85-I/II) VN6679/6680/6776/6777/6778/6876/6877/6878/6977/6978/7077/7078/7177/7178/72 79/7480 18
B1B5 Zalamako zohikaztegiak / Turbera de Zalama Karrantza Harana/Valle de Carranza (85-I) WN6777 18
B1B6 «Fuente del Oro» guneko zohikaztegiak / Turbera de «Fuente del Oro» Balmaseda (60-IV) VN8285 14
B1B7_(17-18) Urkiolako zingirak / Trampales de Urkiola (2) Dima (87-II) WN2671 13
B1B10 Altunganako zingirak / Trampales de Altungana Zeanuri (87-III) WN2468/2469 21
B1B11_(01-10) Oiz mendiko zingirak / Trampales del macizo de Oiz (10) Muxika (62-IV) WN3185/ 3186/ 3285/ 3385/ 3484 13
B1B12_(01-02) Belatxikietako zingirak / Trampales de Belatxikieta (2) Amorebieta-Etxano (62-III) WN2281 13
B3B1 Ullabeko urmaela / Laguna de Ullabe Balmaseda (60-IV) VN8181 14
B3B4 Orgako putzua / Charca de Orga Karrantza Harana/Valle de Carranza (60-III) VN6986 18
B3B5 Egotaldeko zingira / Laguna de Egotalde Mungia (62-I) WN1296 10
B4B1 Arbietoko urmaela / Balsa de Arbieto Urduña/Orduña (86-IV) WN0061 13
B4B2_(01-03) Urduñako sakonuneko urmaelak / Balsas depresión de Urduña-Orduña (3) Urduña/Orduña (111-I) VN9859 13
B10B2_(01-16) Butroe ibaiko hezeguneak / Zonas húmedas del río Butrón (16) Gatika, Mungia, Maruri (37-IV) WP0601/0701/0802/0902 10
DB1_(01-05) Aranako putzuak / Charcas de Arana (5) Abanto y Ciérvana-Abanto Zierbena (61-I) VN9494 16
DB2 Redondo putzua / Pozo Redondo Abanto y Ciérvana-Abanto Zierbena (61-I) VN9494 16
DB3 San Benitoko urmaela / Balsa San Benito Abanto y Ciérvana-Abanto Zierbena (61-I) VN9494 16
DB5_(01-02) Intsusako putzuak / Charcas de Sauco (2) Galdames (61-I) VN9291 16
DB8 «Gerente» putzua / Pozo «Gerente» Muskiz (61-I) VN9196 16
DB9 «La Concha» urmaela / Balsa «La Concha» Ortuella (61-I) VN9494 16
DB10 Urtuellako urmaelak / Balsas en Ortuella Ortuella (61-I) VN9495 15
DB11 Trianoko putzua / Charca de Triano Ortuella (61-I) VN9493 15
DB12 «El Sol» putzua / Pozo «El Sol» Ortuella (61-I) VN9494 15
DB13 «La Bomba» putzua / Pozo «La Bomba» Ortuella (61-I) VN9494 15
DB14 Katalina urmael mehatzea / Balsa mina Catalina Sopuerta (61-I) VN8694 16
DB15 Montellanoko urmaela / Balsa en Montellano Sopuerta (61-I) VN8894 16
DB16 Butzakoko urmaela / Balsa de Butzako Valle de Trápaga-Trapagaran (61-I) VN9593 15
DB17_(01-03) Kanposantuko urmaelak / Balsas del cementerio (3) Valle de Trápaga-Trapagaran (61-I) VN9591 15
DB19 «La Arboleda»-ko putzuak / Charcas de «La Arboleda» Valle de Trápaga-Trapagaran (61-I) VN9692/9592 15
DB20 La Aceñako putzua / Pozo La Aceña Galdames (61-I) VN9190 16
DB21 Oiolako putzua / Pozo Oiola Ortuella (61-I) VN9591 15
DB22 Parkotxako putzua / Pozo Parkotxa Valle de Trápaga-Trapagaran (61-I) VN9692 13
DB23_(01-04) Bolndiseko putzuak / Pozos Blondis (4) Valle de Trápaga-Trapagaran (61-I) VN9692 13
DB24 Typhas putzua / Pozo Typhas Abanto y Ciérvana-Abanto Zierbena (61-I) VN9494 13
DB25_(01-06) Futbol zelaiko putzuak / Pozos Campo de Futbol (6) Valle de Trápaga-Trapagaran (61-I) VN9592/9593 13
DB26 Gorriga putzua / Pozo Górriga Valle de Trápaga-Trapagaran (61-I) VN9591 15
DB27_(01-03) Fonso Putzuak /
Pozos Fonso (3) Abanto y Ciérvana-Abanto Zierbena (61-I) VN9494 13
DB28_(01-02) Buenako putzuak / Charcas de La Buena (2) Galdames (61-I) VN9390 16
DB29_(01-02) Jarraltako putzuak / Pozos Jarralta (2) Sopuerta (61-I) VN8692 16
DB30 La Pesquerako putzua / Pozo La Pesquera Galdames (61-I) VN8892 16
DB31 Marta putzua / Pozo Marta Sopuerta (60-II) VN8390 16
DB32 Amalia Juliana putzua / Pozo Amalia Juliana Sopuerta (60-II) VN8391 16
DB33 Confiantza putzua / Pozo Confianza Abanto y Ciérvana-Abanto Zierbena (61-I) VN9196 16
DB34 La Matilde putzua / Pozo La Matilde Abanto y Ciérvana-Abanto Zierbena (61-I) VN9395 16
DB35 La isla urtegia / Estanque La Isla Ortuella (61-I) VN9494 13
DB36 Lacillako hezegunea / Humedal de Lacilla Sopuerta (61-I) VN8690 16
DB37 Mina Federico putzua / Pozo Mina Federico Artzentales (60-II) VN8291 17
DB38 Las Barrietaseko putzua / Pozo de Las Barrietas Valle de Trápaga-Trapagaran (61-I) VN9691 13
DB39 La Reinetako putzua / Pozo de La Reineta Valle de Trápaga-Trapagaran (61-I) VN9593 13
DB40_(01-04) Montefuerteko zingirak / Lagunas de Montefuerte (4) Arrigorriaga (61-IV) VN0787/0788 13
DB41 San Martin putzua / Pozo San Martín Abanto y Ciérvana-Abanto Zierbena (61-I) VN9196 16
DB42 Hyla urtegia / Estanque Hyla Ortuella (61-I) VN9494 13
DB43 Mina Carmen putzua / Pozo Mina Carmen Ortuella (61-I) VN9494 13
DB44 Campa Triano putzua / Pozo Campa Triano Ortuella (61-I) VN9493 13
EB1 Kurzetako urtegia (Zollo) / Embalse de Kurzeta (Zollo) Arrankudiaga (61-IV) WN0382 13
EB2 Artibako urtegia / Embalse de Artiba Barakaldo (61-IV) WN0285 14
EB3 Mespelerrekako urtegia / Embalse de Gorostiza Barakaldo (61-II) WN0090 15
EB4 «El Regato» urtegia (Etxebarri) / Embalse de «El Regato» (Etxebarria) Barakaldo (61-II) VN9889 15
EB5 Bermeoko gas-instalazioko urtegia / Embalse Planta de Gas de Bermeo Bermeo (38-I) WP1910 10
EB7 Undurragako urtegia / Embalse de Undurraga Zeanuri (87-I) WN2170 13
EB9 Atotxako presa / Presa de Atotxa Etxebarri (61-II) WN0988 13
EB11 Araburuko urtegia / Embalse de Araburu Galdakao (62-III) WN1487 13
EB12 Aranzelaiko urtegia / Embalse de Arancelay Galdakao (61-IV) WN1188 13
EB13 Lekubasoko urtegia / Embalse de Lekubaso Galdakao, Bedia (62-III) WN1382 13
EB14 Azkarriko presa / Presa de Azkarri Galdakao (62-III) WN1587 13
EB15 Trokako presa / Presa de Troka Galdakao (61-IV) WN1187 13
EB17 Nocedaleko urtegia (Lingorta) / Embalse de Nocedal (Lingorta) Güeñes (61-IV) VN9984 14
EB18 Lertutxeko urtegia / Embalse de Lertutxe Leioa (61-II) WN0297 11
EB20 Laukarizeko urtegia (Oleta) / Embalse de Laukariz (Oleta) Mungia (61-II) WN1197 10
EB21 Urbietako urtegia / Embalse de Urbieta Mungia (37-II) WP1008 10
EB22_(01-04) Trianoko golf putzuak / Charcas de golf de Triano (4) Ortuella (61-I) VN9493 15
EB23 Oiolako urtegia / Embalse de Oiola Valle de Trápaga-Trapagaran (61-I) VN9591/9691 15
EB24 Arkotxako urtegia / Embalse de Arkotxa Zaratamo (61-IV) WN1185 13
EB25_(01-03) Petronorreko urmaelak / Balsas de Petronor (3) Muskiz (61-I) VN9197 16
EB26 Arbietolo presa / Presa de Arbieto Urduña/Orduña (86-IV) VN9961 13
EB28 Arrigorriagako urtegia (La Dinamita) / Embalse de Arrigorriaga (La Dinamita) Arrigorriaga (61-IV) WN0784/0884 13
EB29 Bentako erreka presa / Presa de Bentako-erreka Arrigorriaga (61-IV) WN0583 13
EB30 Berriagako urtokia / Embalse de Berriaga Mungia (62-I) WN1297/1397 10
EB31 Aulestiko presa / Presa de Aulesti Aulesti (62-II) WN3593 8
EB32_(01-02) Kortetako urmaelak / Balsas de Korteta (2) Berriz (62-IV) WN3283 13
EB33 Lukukortako urmaela / Balsa de Lukukorta Iurreta (62-IV) WN2784 13
EB34 San Andreseko presa / Presa de San Andrés Bermeo (38-III) WP2106 9
FB1 Laugaineko putzua / Charca de Laugain Etxebarri (63-I) WN4589 7
FB2_(01-06) Eueneko urmaelak / Balsas de Euen (6) Gizaburuaga (38-IV) WN3798 8
FB3_(01-02) Mazoko urmaelak / Balsas del Mazo (2) Karrantza Harana/Valle de Carranza (60-III) VN6687 18
FB4 Karrantzako urmaela / Balsa de Carranza Karrantza Harana/Valle de Carranza (60-III) VN6684/6784 18
FB5 Grande de Orduñako urmaela / Balsa Grande de Orduña Amurrio (111-I, 111-II) VN9858/9859 13
GB1 Illuntzarko urmaela / Balsa de Illuntzar Nabarniz (62-II) WN3596 8
Gipuzkoa
Kodea/
Código Izena/
Denominación Udalerria/
Municipio Kokalekua/
Localización Arroa/
Cuenca
A1G5 Urumearen itsasadarra / Ría del Urumea Donostia-San Sebastián (64-II) WN8395/8396 3
B1G1_(05-06) Usabelartzako zohikaztegia / Turbera de Usabelartza (2) Andoain (64-IV) WN8283 4
B1G6 Egiluzeko zingira / Trampal de Egiluze Donostia-San Sebastián (64-I) WN8395/8396 4
B1G7_(01-02) Lasurtegiko zingirak / Trampales de Lasurtegi (2) Zerain (88-IV) WN5662/5762 4
B1G8_(01-07) Arrolamendiko zingirak / Trampales de Arrolamendi (7) Legazpi (88-III) WN5168/5269 5, 6
B1G9_(01-03) Kortaburuko zingirak /Trampales deKortaburu (3) Legazpi (88-IV) WN5462/5562 5
B1G13_(01-10) Eskoriatzako zingiriak / Trampales de Eskoriatza (10) Eskoriatza (112-II) WN3857 5
B2G1 Marikutzeko urmaela (Madariagoko putzua) / Balsa de Marikutz (Charca de Madariaga) Azkoitia (63-IV) WN5484/5584/5485 6
B2G3 Larraskandako putzua / Charca de Larraskanda Mendaro (63-IV) WN5487 6
B2G4 Bisusbideko putzua / Charca de Bisusbide Zestoa (63-II) WN5888 5
B2G5 Aritzagako putzua / Charca de Aritzaga Azkoitia (63-IV) WN5582 5
B2G6 Albizuriko putzua / Charca de Albizuri Azkoitia (63-IV) WN5484 6
B3G1 «La Ascension»-eko putzua / Charca de «La Ascensión» Elgeta (88-I) WN4274 6
B3G4 Lasarteko putzua / Charca de Lasarte Lasarte-Oria, Usurbil (64-II) WN7992 4
B1G5_(01-23) Jaizkibeleko gune higro-zohikatzak / Zonas higroturbosas de Jaizkibel (23) Hondarribia (40-III,40-IV) WP9200 1
DG1 Troiako urmaela / Balsa de Troia Gabiria, Mutiloa (88-IV) WN5865 4
EG6 Ibai-Eder urtegia (Nuarbeko urtegia) / Embalse de Ibai-Eder (Pantano de Nuarbe) Azpeitia, Beizama (88-II) WN6374 5
EG7 Aixolako urtegia / Embalse de Aixola Elgeta, Zaldibar (Bizkaia) (88-I) WN4078 6
EG9 Urtatzako urtegia (Arrola) / Embalse de Urtatza (Arrola) Legazpi (88-IV) WN5267 5
EG11 Orio-Aginagako urtegia (Sariakola) / Embalse de Orio-Aginaga (Sariakola) Orio, Usurbil (64-I) WN7393 4
EG14 Arriarango urtegia / Embalse de Arriaran Beasain (88-IV) WN6268 4
EG15 Albistegiko presa / Presa de Albistegi Elgeta (88-I) WN 4275 6
EG16 Errotatxoko urtegia / Estanque de Errotatxo Donostia-San Sebastián (64-I) WN7995 3
FG1 Altamirako putzua (Ordiziako zingira) / Charca de Altamira (Trampai de Ordizia) Ordizia (89-III) WN6766 4
GG1 Izarraitzeko putzua aska / Charca abrevadero de Izarraitz Azkoitia (63-IV) WN5783 5
GG2 Goienetxeko putzua / Charca de Goienetxe Donostia-San Sebastián (64-I) WN7995 4
GG3 Munotxabaleko putzua / Charca de Munotxabal Donostia-San Sebastián (64-I) WN7994 4
GG4 Arpitako putzua / Charca de Arpita Usurbil (64-I) WN7894 4
GG5 Etxebesteko putzua / Charca de Etxebeste Donostia-San Sebastián (64-I) WN7794 4
GG6 Urtetako putzua / Charca de Urteta Usurbil (64-I) WN7794 4
GG7 Egioletako putzua / Charca de Egioleta Usurbil (64-I) WN7694 4
GG8 Artikula Haundiko putzua / Charca de Artikula Haundi Usurbil (64-I) WN7694 4
GG9 Egiluzeko putzua / Charca de Egiluze Donostia-San Sebastián (64-I) WN7494 4
GG10 Arrateko putzua / Charca de Arrate Usurbil (64-I) WN7593 4
GG11 Errotaberriko putzua / Charca de Errotaberri Usurbil (64-I) WN7994 4
GG12 Uzkangako putzua / Charca de Uzkanga Deba (63-II) WN5593 6
GG13 Larangako putzua / Charca de Laranga Mutriku (63-I) WN5194 6
GG14 Dunas de Orioko putzua / Charca de las Dunas de Orio Orio (64-I) WN7193 4
GG15 Errotazarko putzua / Charca de Errotazar Usurbil (64-I) WN7794 3
GG16 Etumeko putzua / Charca de Etume Donostia-San Sebastián (64-I) WN7895 3
GG17_(01-02) Pokopandegiko putzuak / Charcas de Pokopandegi (2) Donostia-San Sebastián (64-I) WN7995 3
GG18 Anokoko putzua / Charca de Anoko Orio (64-I) WN7193 3
GG19 Arkumetegiko putzua / Charca de Arkumetegi Orio (64-I) WN7495 3
GG20 Aldalurko putzua / Charca de Aldalur Azkoitia (63-IV) WN5584 6
GG21 Ormolako putzua / Pozo de Ormola Mutriku (63-I) WN4991 6