Berriak Hezkuntza
Eu

Cristina Uriartek 2018ko EuskoSkills sariak banatu dizkie Lanbide Heziketako ikasleei

2018.eko ekainak 15
  • Lanbide Heziketako 46 ikastetxetako 177 ikaslek hartu dute parte aurten txapelketan, 24 modalitatetan lehiatuz

Cristina Uriarte Hezkuntza sailburuak, Jorge Arevalo Lanbide Heziketako sailburuordea lagun zuela, aurtengo EuskoSkills Txapelketan parte hartu duten Lanbide Heziketako ikasleei sariak banatu dizkie gaur goizez, Donostian. Ekitaldiak 250 lagunetik gora elkartu ditu Eureka! Zientzia Museoan, ikasle sarituak, haien senitarteko nahiz irakasleak, Lanbide Heziketako ikastetxeetako arduradunak eta enpresa laguntzaileetako ordezkariak tarteko.

2018ko EuskoSkills Txapelketan 24 txapelketa antolatu dira (arlo bakoitzeko bat) Lanbide Heziketako 20 ikastetxetan, eta 23 enpresa laguntzailerekin lankidetzan. Apirilaren amaieran hasi eta ekainaren hasiera arte, Euskadiko 46 ikastetxetako 177 ikaslek hartu dute parte norgehiagoketan.

Euskoskills Txapelketa Lanbide Heziketako Sailburuordetzak antolatzen du, edozein heziketa-ziklotan matrikulatuta dauden ikasleei zuzenduta, betiere ziklo hori txapelketako familia batekin lotuta badago. Derrigorrezko baldintza da, parte-hartzaileek 2019an abenduaren 31an 22 urte baino gehiago ez izatea. Modalitate bakoitzerako Lanbide Heziketako ikastetxe erreferente bat aukeratzen da, eta bertako irakasle bat arduratzen da antolaketaz.

Ekimen honen helburu nagusia da, txapelketen bidez, honako honen inguruko kontzientziazioa sustatzea: trebetasun eta gaitasun maila handiek zein ekarpen funtsezkoa egiten dioten bai arrakasta profesionalari, bai norberaren garapen pertsonalari. Era berean, EuskoSkills Txapelketa Lanbide Heziketa eta beronen arlo aniztasuna euskal gizarteari ezagutarazteko tresna egokia ere bada, horretarako norgehiagokak antolatuz.

2018ko EuskoSkills Txapelketan arloetako bakoitzean lehen postua eskuratu duten ikasleek aukera izango dute SpainSkills Txapelketan lehiatzeko, 2019ko martxoan, Madrilen.

 

 

EuskoSkills 2018

Arloak eta sarituak

 

  • MEKATRONIKA (bikoteka)

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Miguel Altuna LHII, Bergara

1.- Edurne Badillo-Daniel Martins           Miguel Altuna LHII (Bergara)

2.- Ibon Egaña-Nicolas Saravia             Armeria Eskola LHII (Eibar)

3.- Iñaki Calderón-Asier Pérez               Nicolas Larburu LHII (Barakaldo)

 

 

  • CAD diseinu industriala

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Bidasoa LHII, Irun

1.-Unai Alkorta                                              Lasalle Berrozpe BHIP  (Andoain)

2.- Ekain Bellanco                                         Lasalle Berrozpe BHIP (Andoain)

3.- Mikel Arrate                                              Lasalle Berrozpe  BHIP  (Andoain)

 

  • CNC Fresatzea

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: IMH – Makina Erremintaren Institutua LHII, Elgoibar

1.-Jon Peña                                                   IMH LHII, Elgoibar

2.-Unai Villegas                                             Easo Politeknikoa LHII, Donostia

3.-Mikel Santos                                              Egibide BHIP, Gasteiz

 

  • CNC Torneatzea

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: IMH – Makina Erremintaren Institutua LHII, Elgoibar

1.-Jon Ander Cespedes                                Easo Politeknikoa LHII, Donostia

2.-Asier Altuna                                               Tolosaldea LHII, Tolosa

3.-Sergio Miguel                                            Miguel Altuna LHII, Bergara

 

 

  • SOLDADURA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Aretxabaleta Lanbide Eskola LHII

1.-Yeray Alvarez                                           Aretxabaleta Lanbide Eskola LHII

2.-Odei Ruiz                                                  Zornotza LHII

3.-David Martinez                                          Elorrieta-Errekamari LHII, Bilbo

 

  • ROBOTIKA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Nicolas Larburu  LHII, Barakaldo

1.-Diego Pereda                                            Nicolas Larburu LHII, Barakaldo

2.-Iker Santos                                                Nicolas Larburu LHII, Barakaldo

3.-Luciano Esjang                                          Zornotza LHII

 

  • KONTROL INDUSTRIALA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Armeria Eskola LHII, Eibar

1.-Julen Urreta                                              Miguel Altuna LHII, Bergara

2.-Andoni Intxausti                                         Armeria Eskola LHII, Eibar

3.-Anes Astigarraga                                       Armeria Eskola LHII, Eibar

 

  • ELEKTRONIKA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Don Bosco LHII, Errenteria

1.-Asier De la Torre                                       Don Bosco LHII, Errenteria

2.-Asier Jarais                                                           Don Bosco LHII, Errenteria

3.-Manuel Gutierrez                                      Lasalle Berrozpe BHIP, Andoain

 

  • ITURGINTZA ETA BEROKUNTZA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Eraiken Construcción LHII, Gasteiz

1.-Unai Waliño                                               Usurbil LHII

2.-Asier Blanco                                              D.Bosco LHII, Errenteria

3.-Eric Mate                                                   Usurbil LHII

 

  • INSTALAZIO ELEKTRIKOAK

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Usurbil LHII

1.-Hodei Aguilar                                             Gizarte Berrikuntzako LHII, Hernani

2.-Imanol Elizondo                                         Bidasoa LHII, Irun

3.-Unai Porta                                                 Usurbil LHII

 

  • EBANISTERIA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Easo Politeknikoa LHII, Donostia

1.-Asier Galindo                                             Easo Politeknikoa LHII , Donostia

2.-Jon Carrera                                               Easo Politeknikoa LHII, Donostia

3.-Xabier Mujika                                            Bidasoa LHII, Irun

 

  • AROTZERIA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Easo Politeknikoa LHII, Donostia

1.-Markel Goizmendiourrutia                        Eraiken Construcción LHII, Gasteiz

2.-Iban Etxabe                                               Izarraitz Lanbide Eskola BHI, Azpeitia

3.-Diego Altunez                                            Easo Politeknikoa LHII, Donostia

 

 

  • HOZTE-AIRE GIROTUA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Tolosaldea LHII, Tolosa

1.-Maialen Rodriguez                                    Don Bosco LHII, Errenteria

2.-Xabat Irastorza                                          Tolosaldea LHII, Tolosa

3.-Ugaitz Gastañares                                    Repelega LHII, Portugalete

 

  • SAREKO SISTEMEN ADMINISTRAZIOA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Ciudad Jardin LHII, Gasteiz

1.-Mikel Urrutikoetxea                                   Txurdinaga LHII, Bilbo

2.-Asier Salicio                                              Elorrieta-Errekamari LHII, Bilbo

3.-Iker Martinez                                             Ciudad Jardin LHII, Gasteiz

 

  • MARGOKETA ETA DEKORAZIOA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Eraiken Construcción LHII, Gasteiz

1.-Alva Da Silva                                            Eraiken Construcción LHII

2.-Andrea Da Silva                                        Eraiken Construcción LHII

3.-Nicole Garzon                                           EAGI LHII, Lasarte-Oria

 

  • AUTOMOBILAREN TEKNOLOGIA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Meka LHII, Elgoibar

1.-Mikel Abascal                                            Egibide BHIP, Gasteiz

2.-Asier Markuerkiaga                                   Meka LHII, Elgoibar

3.-Unai Anguiano                                           Don Bosco LHII, Errenteria

 

 

  • AUTOMOBILAREN MARGOKETA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Don Bosco LHII, Errenteria

1.-Kimetz Juaristi                                           Meka LHII, Elgoibar

2.-Aitor Mujika                                                           Don Bosco LHII, Errenteria

3.-Andoni Beristain                                        Meka LHII, Elgoibar                 

 

  • WEB GARAPENA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Elorrieta-Errekamari LHII, Bilbo

1.-David Matilla                                  Elorrieta-Errekamari LHII, Bilbo

2.-David Izcara                                  Txurdinaga LHII, Bilbo

3.-Cristina Siroca                               Zornotza LHII

 

  • 3D ANIMAZIOA ETA JOKOAK

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Targanga LHII, Erandio

1.-Asier Vila                                       Tartanga LHII, Erandio

2.-Mairiñe Del Real                            Harrobi BHIP, Bilbo

3.-Janire  Andres                               Ceinpro BHIP, Donostia

 

  • ILE APAINKETA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Mendizabala LHII, Gasteiz

1.-Koldo Aranburu                             Monte Albertia LHII, Zarautz

2.-Sarai Erro                                       Monte Albertia LHII, Zarautz

3.-Patricia  Allende                            Monte Albertia LHII, Zarautz

 

  • ESTETIKA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Monte Albertia LHII, Zarautz

1.-Leire Caballero                              Monte Albertia LHII, Zarautz

2.-Erica Royo                                    Monte Albertia LHII, Zarautz

3.-Ohiana Besterra                            Monte Albertia LHII, Zarautz

 

  • SUKALDARITZA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Gamarra Ostalaritza LHII, Gasteiz

1.-Ireder Prieta                                              Aiala Ostalaritza Eskola BHIP, Zarautz

2.-Jon Salguero                                             Galdakao Ostalaritza Eskola LHII

3.-Xenia Gonzalez                                         Leioa Ostalaritza Eskola LHII

 

  • JATETXE ETA TABERNAKO ZERBITZUA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Gamarra Ostalaritza Eskola LHII, Gasteiz

1.-Pilar Edeso                                                Leioa Ostalaritza Eskola LHII

2.-Vania Alejandra Ribera                             Galdakao Ostalaritza Eskola LHII

3.-Beatriz Herrera                                          Gamarra Ostalaritza Eskola LHII, Gasteiz

 

  • ERIZAINTZAKO ZAINTZA OSAGARRIAK ETA GIZARTE OSASUN ARRETA

Erreferentziazko ikastetxe antolatzailea: Fadura LHII, Getxo

1.-Iratxe Elorduy                                Fadura LHII, Getxo

2.-Asier Ruiz de la Cuesta                 Meka LHII, Elgoibar

3.-Ismene Fernandez                        Aretxabaleta Lanbide Eskola LHII

5 iruzkin
  • Faceless avatar thumb 70
    Zerbait esan nahi duzu?… iruzkindu albiste hau
  • @unailoidi
    2018.eko ekainak 17

    Comentario de Twitter:
    RT @Gob_eus: 🔵 @C_UriarteToledo sailburuak 2018ko EuskoSkills sariak banatu dizkie Lanbide Heziketako ikasleei ➡︎ https://t.co/pQJSYFFjEK h…

  • @rosanaurruti
    2018.eko ekainak 16

    Comentario de Twitter:
    RT @Gob_eus: 🔵 @C_UriarteToledo sailburuak 2018ko EuskoSkills sariak banatu dizkie Lanbide Heziketako ikasleei ➡︎ https://t.co/pQJSYFFjEK h…

  • @nmelg
    2018.eko ekainak 16

    Comentario de Twitter:
    RT @Gob_eus: 🔵 @C_UriarteToledo sailburuak 2018ko EuskoSkills sariak banatu dizkie Lanbide Heziketako ikasleei ➡︎ https://t.co/pQJSYFFjEK h…

  • @EGIBIDE
    2018.eko ekainak 16

    Comentario de Twitter:
    RT @Gob_eus: 🔵 @C_UriarteToledo sailburuak 2018ko EuskoSkills sariak banatu dizkie Lanbide Heziketako ikasleei ➡︎ https://t.co/pQJSYFFjEK h…

  • @XabierPuertas
    2018.eko ekainak 16

    Comentario de Twitter:
    RT @Gob_eus: 🔵 @C_UriarteToledo sailburuak 2018ko EuskoSkills sariak banatu dizkie Lanbide Heziketako ikasleei ➡︎ https://t.co/pQJSYFFjEK h…

Ekitaldiko kargudunak