Ekitaldiak Turismoa, Merkataritza eta Kontsumoa
Eu

EUSKADIKO EKOTURISMO II. Foroa

2019.eko otsailak 01, 09:00 2019.eko otsailak 01, 14:00 EUSKADIKO EKOTURISMO II. Foroa
2019.eko otsailak 01 09:00 - 14:00
Palacio Europa, Vitoria - Gasteiz, Avenida Gasteiz, 85
Ekitaldiko kargudunak: Maider Echevarria García, Harkaitz Millán Etxezarreta, Elena Moreno Zaldibar
IV. GAI-MULTZOA. EKOTURISMOA EUSKADIN

09.00-09.20

EKOTURISMOA EUSKADIN, MUGAK ETA AUKERAK; TURISMO JASANGARRIAREN ERRONKA.

Elena Moreno, Eusko Jaurlaritzako Ingurumeneko sailburuordea.

09.20-09.45

EUSKADIKO EKOTURISMO GIDAREN ETA EUSKADIKO EKOTURISMO SAREAREN AURKEZPENA.

Maider Etxebarria, Eusko Jaurlaritzako Turismo eta Ostalaritzako zuzendaria.

Harkaitz Millán, Basquetour-Turismoaren Euskal Agentziako zuzendari nagusia.

09.45-10.00

URDAIBAIKO BIOSFERA ERRESERBAREN PATRONATUA: TURISMO JASANGARRIAREN
EUROPAKO GUTUNA EUSKADIN.

Nicolás García, Urdaibaiko Biosfera Erreserbaren Patronatuko zuzendaria.

10.00-10.15

GEOTURISMOA EUSKAL KOSTALDEKO GEOPARKEAN.

Leire Barriuso, Euskal Kostaldeko Geoparkeko kudeatzailea.

10.15-10.30

EKOTURISMOA ARABAKO PARKE NATURALETAN: ARAZOAK ETA AUKERAK.

Jonathan Rubines, Parke Naturaletako teknikaria. Arabako Foru Aldundia.

10.30-10.45

EKOETXEA SAREA.

Jaione Lamborenea, Ihobeko ingurumen-hezkuntza unitateko koordinatzailea.

10.45-11.00

ATARIA: TURISMO JASANGARRIRAKO
INGURUMEN-EKIPAMENDUA.

Gorka Belamendia, Ataria Ingurugiro Gaietarako Ikastegiko koordinatzailea.

11.00-11.15

AÑANAKO GATZ HARANA:
INGURUMENEKO JASANGARRITASUNA ETA ONDAREA BERRESKURATZEKO PROIEKTU BAT.

Andoni Erkiaga, Gatz Harana Fundazioaren zuzendari kudeatzailea.

Moderatzailea: Iker Urcelay, Basquetour agentziako
produktu-teknikaria.

BRUNCH-KAFEA
V. GAI-MULTZOA. EKOTURISMOAREN SEKTOREA

 

ELKARTE-EHUNAREN TESTUINGURUA:

12.00-12.15

AKTIBA, EUSKADIKO TURISMO AKTIBOKO ETA
ABENTURA-KIROLETAKO ENPRESEN ELKARTEAI.

Jabier Fuertes ‘Txapas’, Aktibako presidentea.

12.15-12.30

NEKATUR. EUSKADIKO NEKAZARITZA-TURISMO
ETA LANDETXEEN ELKARTEAI.

Idoia Ezkurdia, Nekatur elkarteko arduradun teknikoa.

EUSKADIKO EKOTURISMO-ESPERIENTZIAK.
ADIBIDE NABARI BATZUK:

12.30-12.45

DELIKATUZ, GR283 IDIAZABAL GAZTAREN IBILBIDEA.

Leire Arandia, Delikatuz zentroko arduraduna.

12.45-13.00

NNATOURING TURISMO, COMUNICACIÓN Y MEDIO AMBIENTE SL.

Javier López de Luzuriaga.

13.00-13.15

WILEXTOURS. WILDLIFE EXPERIENCE TOURS.

Pablo Pérez, WilexTours enpresako kudeatzaile eta gidaria.

13.15-13.30

AUGUR NATURE.

Mario Bregaña, Augur Nature enpresako teknikari arduraduna.

13.30-13.45

ALLUITZ NATURA.

Silvia Formentí, Alluitz Naturako koordinatzaile nagusia.

13.45-14.00

ANGOSTOKO KANPINA.

Eduardo Sanemeterio, Angostoko kanpineko arduraduna.

     Galderen txanda         

Moderatzailea: Gorka Belamendia, Ataria zentroko koordinatzailea. Ingurugiro Gaietarako Ikastegia.

ONDORIOAK

Ainara Rodríguez, Bilboko Turismoko Sail-arloko koordinatzailea. Deustuko Unibertsitatea.

CLAUSURA OFICIAL

Alfredo Retortillo, Consejero de Turismo, Comercio y Consumo - Eusko Jaurlaritza/Gobierno Vasco.

Maider Etxebarria, Directora de Turismo y Hostelería - Eusko Jaurlaritza/Gobierno Vasco.

14.30
AMAIERA OFIZIALA

Alfredo Retortillo, Turismo, Merkataritza eta Kontsumo Sailburua - Eusko Jaurlaritza/Gobierno Vasco.

Maider Etxebarria, Turismo eta Ostalaritzako Zuzendaria - Eusko Jaurlaritza/Gobierno Vasco.

14.00-14.15
12.00-12.30
12.30-14.15
BLOQUE III.
DESTINO INVITADO: EXTREMADURA

ADMINISTRACIÓN:

12.00-12.20

LA REGULACIÓN DEL TURISMO DE FILMACIÓN Y FOTOGRAFÍA DE LA NATURALEZA EN EXTREMADURA. 

Atanasio Fernández, director de programas de áreas protegidas de la Dirección General de Medio Ambiente.
Junta de Extremadura.

12.20-12.40

EL PAPEL DE LA ADMINISTRACIÓN LOCAL EN EL DESARROLLO DEL ECOTURISMO EN EXTREMADURA. 

Paloma García, responsable del Área de Desarrollo y Turismo Sostenible de la Diputación de Cáceres.

12.40-13.00

LA COLABORACIÓN PÚBLICO-PRIVADA, IMPRESCINDIBLE EN EL TURISMO ORNITOLÓGICO EN EXTREMADURA. 

Vanessa Palacios, responsable del Club de Producto de Turismo Ornitológico 'Birding in Extremadura'.

EMPRESAS:

13.00-13.15

MONFRAGÜE NATURAL ECOTURISMO -
HANDMADE VIAJES 

Eduardo Calzas, Director & Creative Dreamer.

13.15-13.30

CASA RURAL EL RECUERDO. 

Claudia Camacho, guía natural y gerente de la Casa Rural El Recuerdo.

13.30-13.45

NATURALEZA DEL SUR. 

Adolfo García, responsable de Naturaleza del Sur.

13.45-14.00

NATRURAL EXPLORERS GEOPARQUE. 

José Antonio Montero, gerente de NatRural Explorers Geoparque.

 

Oraindik ez dago iruzkinik
  • Faceless avatar thumb 70
    Zerbait esan nahi duzu?… iruzkindu ekitaldi hau
Ekitaldiaren kokapena
Ekitaldiko kargudunak
(XI legealdia 2016 - 2020)