Irekia-n parte hartzen duten sektore publikoaren kargudunak (ordena alfabetikoa)
Nora Abete García
Kontsumobide-Kontsumoko Euskal Institutuaren zuzendari
Itziar Agirre Berriotxoa
Ogasuneko sailburuordea
Ana Agirre Zurutuza
Administrazio eta Zerbitzuen sailburuordea
María Aguirre Rueda
Ikerketa eta Berrikuntza Sanitarioko zuzendaria
Mikel Xabier Aizpuru Murua
Kultura Ondarearen zuzendaria
Antonio Aiz Salazar
Azpiegitura eta Garraioko sailburuordea
Alberto Alberdi Larizgoitia
Ekonomia, Finantza eta Aurrekontuen sailbururdea
Estibaliz Alkorta Barragán
Euskara Sustatzeko zuzendaria
Miren Maite Alonso Arana
Hezkuntza sailburuordea
Alberto Alonso Martín
Osalan-Laneko Segurtasun eta Osasunerako Euskal Erakundeko zuzendari nagusia
Gorka Alvarez Aramburu
Kanpoan den Euskal Komunitatearentzako zuzendaria
David Álvarez Martínez
Ondare eta Kontratazioko zuzendaria
Lide Amilibia Bergaretxe
Gizarte Politiketako sailburuordea
Juan Emilio Andrades García
Merkataritza zuzendaria
Ander Añibarro Maestre
Gazteriako zuzendari
Pedro Anitua Aldekoa
Larrialdiei Aurre Egiteko eta Meteorologiako zuzendaria
Iñigo Ansola Kareaga
Energiaren Euskal Erakundeko zuzendari nagusia
Fátima Ansotegi Elordi
Administrazio eta Finantziazio Sanitarioko sailburuordea
Mikel Antón Zarragoitia
Europako Gaietarako zuzendaria
Andoni Arcelay Salazar
Osakidetzako Asistentzia Sanitarioko zuzendaria
Carmelo Arcelus Múgica
Zerbitzu zuzendaria
Jorge Arévalo Turrillas
Lanbide Heziketako sailburuordea
Karmele Arias Martínez
Giza Baliabideen zuzendaria
Juan Antonio Arieta-Araunabeña Ibarzabal
Jaurlaritzaren Idazkaritzako eta Legebiltzarrarekiko Harremanetarako zuzendaria
Francisco Javier Arnaez Arrecigor
Finantza Politikako zuzendaria
Asier Arrese Zabala
Haziko zuzendaria, Eusko Jaurlaritzaren Fundazioa Landa, Isasertz eta Elikagaien sustapenerako
Xabier Patxi Arrieta Goiri
Informatika eta Telekomunikazioetako zuzendaria
Alexander Arriola Lizarriturri
Eraldaketa Lehiakorrerako Sozietateko (SPRI) zuzendari nagusia
Iñaki Arriola López
Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitzako sailburua
Iñaki Arrizabalaga Ormaetxea
Zerbitzu zuzendaria
Malentxo Arruabarrena Julián
Polizia eta Larrialdietarako Euskal Akademiako zuzendaria
Miren Artaraz Miñón
Unibertsitate Politika eta Koordinazioko zuzendaria
Amaia Arteaga Dañobeitia
Enplegu eta Gizarteratzeko zuzendaria
Eugenio Artetxe Palomar
Araubide Juridikoaren, Zerbitzuen eta Hauteskunde Prozesuen zuzendaria
Beatriz Artolazabal Albeniz
Enplegu eta Gizarte Politiketako sailburua
Miren Begoña Arzalluz Loroño
Etxepare Euskal Institutuaren zuzendaria
Aitziber Atorrasagasti Calcedo
Kultura Sustatzeko zuzendaria
Jokin Azkue Arrastoa
HABEko zuzendari nagusia
Jon Azkue Manterola
Laneko eta Gizarte Segurantzako sailburuordea
Leandro Azkue Mugica
Arrantza eta Akuikultura zuzendaria
Pedro María Azpiazu Uriarte
Ogasun eta Ekonomiako sailburua
Juan José Baños Loinaz
Itelazpiko zuzendaria
José Ignacio Bañuelos Ibáñez
Kabinete eta Komunikazioko zuzendaria
Leire Barañano Orbe
NEIKER-Tecnaliako zuzendari nagusia
Juan María Barasorda Goikoetxea
Funtzio Publikoko zuzendaria
Irma Mª Basterra Ugarriza
Landaren eta Itsasertzaren Garapeneko eta Europar Politiketako zuzendari
Peru Bazako Atutxa
Erakunde Harremanetarako Sailburuordea
Borja Belandia Fradejas
Lanbide zuzendari nagusia
Aitziber Beldarrain Robles
Erakundeen Baliabideetako zuzendaria
Yolanda Beldarrain Salaberria
Euskal Herriko Arrisku-Kapitalaren Kudeaketa AKEKS,S.A. Zuzendari Nagusia
Julián Beloki Guerra
Komunikazio zuzendaria
Iñaki Bernardo Urquijo
Komunikazio zuzendaria
Iñaki Berraondo Zabalegui
Osasun sailburuordea
Iñaki Betolaza San Miguel
Farmazia zuzendaria
Janire Bijueska Bedialauneta
Garraio Plangintzaren zuzendaria
Javier Bikandi Irazabal
Herritarrak Hartzeko eta Administrazioa Berritzeko eta Hobetzeko zuzendaria
Yurdana Burgoa Valtierra
Kabinete eta Komunikazio zuzendaria
Ander Caballero Barturen
Euskadiren Estatu Batuaetako ordezkaria
Guadalupe Camino García
Kudeaketa Ekonomiko eta Baliabide Orokorren zuzendaria
Jordi Campàs Velasco
Ekonomia eta Plangintza zuzendaria
Manu Castilla Albisu
Azterlan Kabinetearen zuzendaria
Silvia Colmenero Salgado
Prentsa eta Komunikazio arduraduna
Jon Darpón Sierra
Osasuneko sailburua
Dolores de Juan de Miguel
Justizia zuzendari
Ignacio de la Puerta Rueda
Lurralde Plangintza, Hirigintza eta Hiri Berroneratze zuzendaria
Joaquín Díaz Arsuaga
Gizarte Ekonomiaren zuzendaria
Juan Luis Diego Casals
Koordinaziorako zuzendaria
Miren Dobaran Urrutia
Hizkuntza Politikarako sailburuordea
Miren Dorronsoro Iraeta
Osasun Publikoaren eta Adikzioen Zuzendaria
Maider Echevarria García
Turismo eta Ostalaritzako zuzendaria
Edurne Egaña Manterola
EKPko zuzendaria
José Luis Elexpuru Marcaida
Aseguramendu eta Kontratazio Sanitarioko zuzendaria
Mireia Elkoroiribe Zenikaonandia
Sailburuaren Kabineteko zuzendaria
Zuriñe Elordi Romero
Emakunde - Instituto Vasco de la Mujer-en idazkari nagusia
María Angeles Elorza Zubiria
Kanpo Harremanetarako idazkari nagusia
Itziar Epalza Urkiaga
Euskadiko Parke Teknologikoetako zuzendari nagusia
Miren Edurne Erezkano Bustinza
Idazkaritzako eta Erakundeekiko Harremanetarako zuzendaria
Josu Erkoreka Gervasio
Gobernantza Publiko eta Autogobernuko sailburua eta Gobernuaren bozeramailea
Amaia Esquisabel Alegría
Ikerketaren zuzendaria
Elixabete Etxanobe Landajuela
Toki Administrazioekiko Harremanetarako eta Administrazio Erregistroetako Zuzendaria
Aitor Etxebarria Atutxa
Portu eta Itsas Gaietako zuzendaria
Alex Etxeberria Aranburu
Ejieko zuzendari nagusia
Miren Aintzane Ezenarro Egurbide
Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren zuzendari
Jonan Fernandez Erdozia
Giza Eskubide, Bizikidetza eta Lankidetzaren idazkari nagusia
Gervasio Gabirondo Fernández
Ertzaintzaren zuzendaria
María Isabel Gabriel Bellido
Justizia Administrazioko zuzendaria
María Arrate Gallastegui Oyarzabal
Justiziako sailburuordea
Olatz Garamendi Landa
Administrazio eta Zerbitzuen sailburuordea
Josu Iñaki Garay Ibañez de Elejalde
Euskal Finantza Erakundeko zuzendari nagusia
Pablo García Astrain
Etxebizitza eta Arkitekturako zuzendaria
Aitor Garitano Trojaola
ETS - Euskal Trenbide Sarea Zuzendari nagusia
Rodrigo Gartzia Azurmendi
Segurtasuna Koordinatzeko zuzendaria
Larraitz Gezala Oyarbide
Kabinete eta Komunikazio zuzendaria
Tatiana González San Sebastián
Kabineteko eta Komunikazioko zuzendaria
Mikel Gurutzeaga Zubillaga
Garraio Azpiegituren zuzendaria
Estíbaliz Hernáez Laviña
Teknologia, Berrikuntza eta Lehiarkotasun sailburuordea
Monika Hernando Porres
Biktimen eta Giza Eskubideen zuzendaria
Josu Mirena Iradi Arrieta
Euskal Estatistika Erakundeko (Eustat) zuzendaria
Maite Iruretagoiena Ibarguren
Herri Arduralaritzaren Euskal Erakundeko zuzendaria
Ricardo Ituarte Azpiazu
Osakidetzako Ekonomia eta Finantza zuzendaria
Maite Iturbe Mendialdua
EITBko zuzendari nagusia
Amaia Jauregiberri Goenaga
Kudeaketa ekonomikoaren zuzendaria
Pedro Javier Jauregui Fernández
Etxebizitza sailburuordea
Eugenio Jimenez Ibañez
Ikastetxe eta Plangintzaren zuzendaria
Sergio Juanena Guruceta
Kabinete eta Komunikazioko zuzendaria
Rafael Kutz Garaizabal
Euskadiren Txile, Peru eta Kolonbiako ordezkaria
Hernando Lacalle Edeso
Aurrekontuen zuzendaria
Rikardo Lamadrid Intxaurraga
Teknologiaren eta Ikaskuntza Aurreratuen zuzendaria
Miren Izaskun Landaida Larizgoitia
Emakunde - Emakumearen Euskal Erakundeko zuzendaria
Javier Mariano Landeta Garcia
Telekomunikazioak eta Sistema Informatikoak Kudeatzeko zuzendaria
Maria Aranzazu Leturiondo Aranzamendi
Lurralde Plangintzaren sailburuordea
Imanol Leza Olaizola
Euskotren zuzendari nagusia
Amparo López Antelo
Bulego Judizial eta Fiskalaren Eraberritzeko zuzendaria
Alejandro López Cárcamo
Industria Garatzeko zuzendaria
Nerea Karmele López-Uribarri Goicolea
Administrazioko eta Zerbitzu Orokorretako sailburuordea
Jesús Losada Besteiro
Ihobeko zuzendari nagusia
Javier Losa Ziganda
Kontrol Ekonomikoko Bulegoaren zuzendaria
Joseba Lozano Santos
Herri Administrazioetan Hizkuntza Normalizatzeko zuzendaria
Arantza Madariaga Aberasturi
ELIKA Fundazioako zuzendaria
Leyre Madariaga Gangoiti
Kanpo Harremanetarako zuzendaria
Iosu Madariaga Garamendi
Teknologia eta Estrategiako zuzendaria
Peli Manterola Arteta
Elikagaien Kalitate eta Industriako zuzendaria
Marta Marin Sánchez
Euskadiren Europar Batasuneko ordezkaria
Nieves Martínez de Antoñana Blanco
Araubide Juridikoaren zuzendaria
Ernesto Martínez de Cabredo Arrieta
Uraren Euskal Agentziako zuzendari nagusia
Ibon Mendibelzua Madariaga
Euskadiren Mexikoko ordezkaria
Harkaitz Millán Etxezarreta
Basquetour-Turismoaren Euskal Agentziaren zuzendari nagusia
Adolfo Morais Ezquerro
Unibertsitate eta Ikerketako sailburuordea
Mikel Moreno Murga
Prentsa eta Komunikazioko arduraduna
Elena Moreno Zaldibar
Ingurumen sailburuordea
Isabel Muela López
Turismo eta Merkataritzako sailburuordea
Konrado Mugertza Urkidi
Langileriaren kudeaketa zuzendaria
Mª Jesús Múgica Anduaga
Osakidetza-Euskal Osasun Zerbitzuko zuzendari nagusia
José Ángel María Muñoz Otaegi
Kulturako sailburuordea
Miren Nekane Murga Eizagaechevarria
Plangintza, Antolamendu eta Ebaluazio Sanitarioko zuzendaria
Marcos Muro Nájera
Enplegu eta Gazteriako sailburuordea
Isabel Octavio Uranga
Prentsa eta Komunikazio arduraduna
María Ainhoa Ondarzabal Izaguirre
Nazioartekotzeko zuzendaria
Aitor Patxi Oregi Baztarrika
Energiaren, Meategien eta Industria Administrazioaren zuzendaria
Bittor Oroz Izagirre
Nekazaritza, Arrantza eta Elikagaien Politikako sailburuordea
Paul Ortega Etcheverry
Garapen Lankidetzarako Euskal Agentziaren zuzendaria
Almudena Otaola Urkijo
Kabinetearen eta Gizarte Hedabideen zuzendaria
Sara Pagola Aizpiri
Euskadiren Argentina-Mercosur-eko ordezkaria
Silvia Palenzuela Maeso
Prentsa eta Komunikazioko arduraduna
Ivan Pedreira Lanchas
Ingurumen Administrazioaren zuzendaria
Jesús Peña Martínez
Lehendakaritzaren idazkari nagusia
Elena Pérez Barredo
Lan eta Gizarte Segurantza zuzendaria
Begoña Pérez de Eulate González
Estatutuaren Garapenerako Zuzendaria
Luis Petrikorena Arbelaiz
Gobernu Irekiaren zuzendaria
Carlos Quindós Fernández
Visesako zuzendari nagusia
José Luis Ramos García
Zerbitzu zuzendaria
Jon Redondo Lertxundi
Jarduera Fisikoaren eta Kirolaren zuzendaria
Ana Reka Esparza
Kabinete zuzendaria
Alfredo Retortillo Paniagua
Turismo, Merkataritza eta Kontsumoko sailburua
Oriol Roch Izard
Euskadiko Orkestraren zuzendari nagusia
Maitane Romero Garcia
Zerga Administrazioko zuzendaria
Nicolás Sagarzazu Alzua
Plangintza eta Antolaketako zuzendaria
Ernesto Sainz Lanchares
Familia Politikako eta Aniztasuneko zuzendaria
Alberto Saiz Garitaonaindia
Auzibideen zuzendaria
Daniel Salazar Irusta
Araubide Juridiko, Ekonomiko eta Zerbitzu Orokorretako zuzendaria
María Jesús Carmen San José López
Lan eta Justiziako sailburua
Emilio Sola Ballojera
Gizarte Zerbitzuen zuzendaria
Juan Carlos Soto Pérez
Osakidetzako Giza Baliabideetako zuzendaria
Arantxa Tapia Otaegi
Ekonomiaren Garapena eta Azpiegituretako sailburua
Lucía Torrealday Berrueco
Hezkuntza Berriztatzeko zuzendaria
Sabino Torre Díez
Araubide Juridikoaren sailburuordea
Xabier Unanue Ortega
Lege Garapen eta Arau Kontrolerako zuzendaria
Andoni Unzalu Garaigordobil
Kabinete eta Komunikazioko zuzendaria
Mikel Unzalu Hermosa
Kabinetearen zuzendaria
Jon Iñaki Urbina García de Vicuña
Araubide Juridiko eta Zerbitzuen zuzendaria
Margarita Uria Etxebarria
Datuak Babesteko Euskal Bulegoko zuzendaria
Cristina Uriarte Toledo
Hezkuntzako sailburua
Aitor Uriarte Unzalu
Joko eta Ikuskizun zuzendaria
Izaskun Urien Azpitarte
Lan Harremanen zuzendaria
Fernando Uriondo Ispizua
Baliabide Orokorren zuzendaria
Polentzi Urkijo Sagredo
Azpiegitura, Baliabide eta Teknologia zuzendaria
Ane Urkiola Alustiza
Zerbitzu zuzendaria
Alba Urresola Clavero
Lehiaren Euskal Agintaritzaren lehendakaria
Aitor Urzelai Inza
Ekintzailetzaren, Berrikuntzaren eta Informazio Gizartearen zuzendaria
Paloma Usatorre Mingo
Zerbitzu zuzendaria
Patricia Val Hevia
Alokabideko zuzendari nagusia
Mario José Yoldi Domínguez
Etxebizitzako Plangintzaren eta Prozesu Eragileen zuzendaria
Josune Zabala Alberdi
Hizkuntza Ikerketa eta Koordinaziorako zuzendaria
Javier Zarraonandia Zuloaga
Industria sailburuordea
Andrés Zearreta Otazua
Funtzio Publikoko sailburuordea
Juan Mª Zubeldia Arrieta
Zerbitzu zuzendaria
Josu Zubiaga Nieva
Segurtasun sailburuordea
Aitzol Zubizarreta Ormaetxea
Prentsa eta Komunikazio arduraduna
Ikerne Zuluaga Zamalloa
Nekazaritza eta Abeltzaintza zuzendari
Aitor Zulueta Telleria
Natura Ondare eta Klima Aldaketako zuzendaria
Bingen Zupiria Gorostidi
Kultura eta Hizkuntza Politikako sailburua